eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Jarnuty: Policja zatrzymała złodziei kabla. Funkcjonariusze musieli użyć broni

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. KMP Ostrołękafot. KMP Ostrołęka
REKLAMA
zdjecie 8404

Od pewnego czasu na terenie gminy Czerwin nieznani sprawcy dokonywali kradzieży kabli teletechnicznych biegnących przy torach kolejowych. Wartość strat wyniosła prawie pół miliona złotych.

W ubiegły czwartek, przed godz. 23, policjanci z Czerwina w Jarnutach zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży kabla teletechnicznego, który znajdował się w ziemi przy torach kolejowych.

Przed ujęciem jeden ze sprawców usiłował zaatakować funkcjonariuszy trzymanym w rękach szpadlem, nie stosował się do wydawanych poleceń. Policjant bez wahania wyjął broń i oddał dwa strzały ostrzegawcze. Napastnik odrzucił narzędzie i poddał się.

Obaj zatrzymani panowie 24 letni Rafał S. z Ostrowi Mazowieckiej i 29 letni Przemysław C. z Jarnut zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W piątek policjanci z posterunku w Czerwinie razem z policjantami Wydziału Kryminalnego KMP w Ostrołęce zatrzymali kolejnego podejrzanego o współudział w kradzieżach Patryka T. z Jelonek. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

W toku wykonywanych czynności wszyscy mężczyźni przyznali się do popełnienia szeregu innych kradzieży, gdzie łącznie zostało skradzione ponad półtora kilometra kabla o wartości co najmniej pół miliona złotych na szkodę Telekomunikacji Kolejowej sp. z o.o. Teraz odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży, która jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 5.

Jednak to nie jedyne zatrzymanie sprawców kradzieży kabli teletechnicznych. Na początku marca, także na terenie gminy Czerwin, młody mężczyzna Robert S. z Komorowa dokonał kradzieży także kabla teletechnicznego, który następnie został sprzedany w punkcie skupu złomu.

Najpierw 2 marca w Jarnutach 25-latek wykopał z ziemi 28 metrów kabla. Po dwóch dniach wrócił w to samo miejsce i usiłował ukraść kolejne metry kabla. Zrobił już wykopy w ziemi i poprzecinał kabel na długości 78 metrów.

Tym razem nie udało mu się to. Został zatrzymany policję. Złodziej przyznał się że działał wspólnie z dwoma innymi mężczyznami, jednak odmówił podania ich danych. Ostatecznie funkcjonariusze z Czerwina ustalili i zatrzymali 24-letniego Rafała G. z Ostrowi Mazowieckiej podejrzewanego o współudział w kradzieżach kabli.

W toku przeszukania pomieszczeń należących do podejrzanego policjanci ujawnili kawałki przewodów z kabla teletechnicznego oraz piłkę do cięcia metali. Mężczyzna przyznał się do trzech kradzieży kabla teletechnicznego o łącznej wartości 18600zł. Przy czym 24-latek już wcześniej odbył karę jednego roku pozbawienia wolności, będąc skazanym za popełnienie podobnego przestępstwa.

Sprawa kradzieży kabli teletechnicznych jest rozwojowa. Na chwilę obecną są ustalone kolejne osoby mogące brać udział w tym procederze.

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×