2017-05-08T16:44:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jarosław Gowin w Ostrołęce: "Miasto przy wsparciu rządu wywiąże się z ambitnego planu"

REKLAMA
REKLAMA
1
4
5

Wicepremier Jarosław Gowin przebywa z wizytą w Ostrołęce. Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyjechał do naszego miasta na zaproszenie byłego posła Andrzeja Kani - obecnie szefa ostrołęckiego koła partii Polska Razem. Głównym tematem rozmów podczas ostrołęckiej wizyty wicepremiera będzie gospodarka i problemy lokalnych przedsiębiorców.

Polityka oparta o dialog

Wizyta wicepremiera Jarosława Gowina w Ostrołęce poświęcona była problematyce gospodarczej. W planach była wizyta w koncernie Stora Enso i zapoznanie się z problematyką rozwoju tej firmy, jak również spotkanie z ostrołęckimi przedsiębiorcami poświęcone ułatwieniom, jakie rząd planuje wprowadzić dla osób prowadzących mały biznes.

- Z jednej strony chcemy przekazać przedsiębiorcom informacje co planuje rząd, ale z drugiej strony chcemy wysłuchać opinii, sugestii i głosów krytycznych. Staramy się prowadzić naszą politykę w oparciu o dialog z Polakami – mówił Gowin.

Wicepremier przyznał, że dopiero dziś dowiedział się o planach firmy Stora Enso w kwestii zaniechania dużej inwestycji w Ostrołęce. Jak dodał, na spotkaniu w siedzibie firmy będzie starał się dowiedzieć czy jest to decyzja ostateczna oraz jakie były jej powody. Przekazał także, że na rozmowie z prezydentem Januszem Kotowskim poruszona została tematyka remontu linii kolejowej nr 29, co pozwoliłoby w krótkim czasie dojeżdżać z naszego miasta do stolicy. Nie zabrakło też rozmowy o budowie mostu na Narwi.

- Miasto przy wsparciu rządu wywiąże się z tego ambitnego planu, by nowy most powstał do jesieni 2018 roku – zapowiedział wicepremier Gowin, dodając, że rząd udzieli 50-procentowego dofinansowania całej inwestycji.

Nie ma szans na państwową uczelnię

Bolączką naszego miasta jest masowy wyjazd młodzieży na studia do większych miast w całym kraju. Czy jest więc szansa by w Ostrołęce powstała wyższa uczelnia zawodowa? Wicepremier Jarosław Gowin rozwiał wszelkie wątpliwości: w tym momencie nie ma takiej opcji.

- Według wszystkich analiz ekspertów polskich i międzynarodowych wygląda na to, że w warunkach niżu demograficznego mamy za dużo uczelni. Planów tworzenia nowych uczelni państwowych nie ma. Zadaniem rządu będzie utrzymanie istniejących uczelni. Na razie wydaje się, że w perspektywie kilku lat ani w Ostrołęce, ani w żadnym dużym mieście, w którym nie ma uczelni państwowej, nie należy liczyć się z taką inwestycją – powiedział.

Z problemami frekwencyjnymi zmaga się obecnie wiele Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w całym kraju. Uczelnie konsolidują się i łączą siły w obrębie regionów czy nawet całych województw. Jak zaznaczył Jarosław Gowin, w województwach mazowieckim i podlaskim nie ma planów konsolidowania żadnych uczelni.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×