2017-05-08T16:44:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 5 2
Ostrołęka,

Jarosław Gowin w Ostrołęce: "Miasto przy wsparciu rządu wywiąże się z ambitnego planu"

REKLAMA
REKLAMA
1
4
5
Najlepszy komentarz
~fifi , 17:52 08-05-2017,   -
kurde Andrju coś ty, na murzyna się zrobił ?
odpowiedz   •   oceń :  
Wicepremier Jarosław Gowin przebywa z wizytą w Ostrołęce. Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyjechał do naszego miasta na zaproszenie byłego posła Andrzeja Kani - obecnie szefa ostrołęckiego koła partii Polska Razem. Głównym tematem rozmów podczas ostrołęckiej wizyty wicepremiera będzie gospodarka i problemy lokalnych przedsiębiorców.

Polityka oparta o dialog

Wizyta wicepremiera Jarosława Gowina w Ostrołęce poświęcona była problematyce gospodarczej. W planach była wizyta w koncernie Stora Enso i zapoznanie się z problematyką rozwoju tej firmy, jak również spotkanie z ostrołęckimi przedsiębiorcami poświęcone ułatwieniom, jakie rząd planuje wprowadzić dla osób prowadzących mały biznes.

- Z jednej strony chcemy przekazać przedsiębiorcom informacje co planuje rząd, ale z drugiej strony chcemy wysłuchać opinii, sugestii i głosów krytycznych. Staramy się prowadzić naszą politykę w oparciu o dialog z Polakami – mówił Gowin.

Wicepremier przyznał, że dopiero dziś dowiedział się o planach firmy Stora Enso w kwestii zaniechania dużej inwestycji w Ostrołęce. Jak dodał, na spotkaniu w siedzibie firmy będzie starał się dowiedzieć czy jest to decyzja ostateczna oraz jakie były jej powody. Przekazał także, że na rozmowie z prezydentem Januszem Kotowskim poruszona została tematyka remontu linii kolejowej nr 29, co pozwoliłoby w krótkim czasie dojeżdżać z naszego miasta do stolicy. Nie zabrakło też rozmowy o budowie mostu na Narwi.

- Miasto przy wsparciu rządu wywiąże się z tego ambitnego planu, by nowy most powstał do jesieni 2018 roku – zapowiedział wicepremier Gowin, dodając, że rząd udzieli 50-procentowego dofinansowania całej inwestycji.

Nie ma szans na państwową uczelnię

Bolączką naszego miasta jest masowy wyjazd młodzieży na studia do większych miast w całym kraju. Czy jest więc szansa by w Ostrołęce powstała wyższa uczelnia zawodowa? Wicepremier Jarosław Gowin rozwiał wszelkie wątpliwości: w tym momencie nie ma takiej opcji.

- Według wszystkich analiz ekspertów polskich i międzynarodowych wygląda na to, że w warunkach niżu demograficznego mamy za dużo uczelni. Planów tworzenia nowych uczelni państwowych nie ma. Zadaniem rządu będzie utrzymanie istniejących uczelni. Na razie wydaje się, że w perspektywie kilku lat ani w Ostrołęce, ani w żadnym dużym mieście, w którym nie ma uczelni państwowej, nie należy liczyć się z taką inwestycją – powiedział.

Z problemami frekwencyjnymi zmaga się obecnie wiele Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w całym kraju. Uczelnie konsolidują się i łączą siły w obrębie regionów czy nawet całych województw. Jak zaznaczył Jarosław Gowin, w województwach mazowieckim i podlaskim nie ma planów konsolidowania żadnych uczelni.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~fifi , 17:52 08-05-2017,   -
kurde Andrju coś ty, na murzyna się zrobił ?
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc , 18:45 08-05-2017,   -
a kotoski nie zaprosił nikogo w sprawie mostu, biznesu w Ostrołece tylko poruszali temat muzeum brawo
odpowiedz   •   oceń :  
~kuki , 20:52 08-05-2017,   -
ale ludu
odpowiedz   •   oceń :  
~polak , 21:59 08-05-2017,   -
ZAMIAST ELEKTROWNI WYBUDOWAC SZBKO KOLEJ DO WARSZAWY TO RZWINIE MIASTO I LUDZIE SAMODZIENIE PODEJMA DECYZJE CZY PRACOWAC W OSTROLECE CZY W WARSZAWIE A KASA ZOSTANIE W OSTROLECE
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 04:49 09-05-2017,   -
[quote=polak ]ZAMIAST ELEKTROWNI WYBUDOWAC SZBKO KOLEJ DO WARSZAWY TO RZWINIE MIASTO I LUDZIE SAMODZIENIE PODEJMA DECYZJE CZY PRACOWAC W OSTROLECE CZY W WARSZAWIE A KASA ZOSTANIE W OSTROLECE  [/quote]
Pobudować elektrownie i wybudować kolej do Warszawy, to rozwinie miasto. Gdy nie będzie elektrowni to i nie będzie kolei, a miasto opustoszeje, będzie takie jak wtedy gdy nie było tu elektrowni.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  1  2