Nowy rzecznik będzie piastował swoje stanowisko tymczasowo.
Pytanie o rzecznika PiS padło do Jarosław Kaczyński na poniedziałkowej konferencji. - „Zgodnie ze statutem partii rzecznika wyznacza komitet polityczny PiS, w tym tygodniu będzie posiedzenie komitetu politycznego” - odpowiedział.
I kontynuował: „Chciałbym podkreślić, że wyznaczenie rzecznika będzie miało charakter tymczasowy. My głęboko wierzymy w to, że Adam Hofman z tej sytuacji, w której się znalazł, po tym honorowym zachowaniu się - chciałbym, żeby inni się podobnie zachowali, choćby minister Nowak - po prostu powróci na swoje poprzednie stanowisko”.
Jak dodał, na razie sytuacja jest taka, że partia rzeczywiście rzecznika nie ma i trzeba będzie ten problem rozwiązać. „Także proszę o chwilę cierpliwości” - dodał Jarosław Kaczyński. (...)