eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Jarosław Kaczyński w Przytułach Starych. Prezes PiS był w Zakładzie Karnym [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński pojawił się w więzieniu w Przytułach Starych. Lider opozycyjnej partii przyjechał do gminy Rzekuń w geście poparcia dla osadzonego w lokalnym zakładzie karnym polityka PiS Macieja Wąsika. Chciał się z nim spotkać, ale nie było to możliwe.

Maciej Wąsik w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych

Pod więzieniem w Przytułach Starych codziennie odbywają się wiece poparcia dla Macieja Wąsika, polityka PiS, który trafił do zakładu karnego po tym, jak został skazany na 2 lata więzienia w sprawie tzw. afery gruntowej. Manifestujący domagają się uwolnienia Wąsika, uważając, że został on ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę w 2015 r. Środowisko Prawa i Sprawiedliwości uważa Wąsika, jak również Mariusza Kamińskiego (osadzonego w Radomiu) za więźniów politycznych.

Do Przytuł Starych zjechało w ostatnich dniach wielu znanych polityków PiS, ale dziś dotarł sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Około godziny 15:40 opuścił Zakład Karny. Przyznał, że chciał się spotkać z Wąsikiem, lecz nie było to możliwe, bo nie pozwalają na to przepisy prawa.

Kaczyński: Chciałem zapytać Wąsika, jak się czuje

Kaczyński podkreślił, że chciał krótkiego spotkania z politykiem PiS w obecności funkcjonariusza, by zobaczyć, w jakim stanie jest Maciej Wąsik. - Zapewniono mnie, że nie ma dożylnego dożywiania, jak ma je minister Kamiński, a o dożywianiu tym dolegliwym, czyli przez nos, nie ma w tej chwili mowy - powiedział prezes PiS, dodając:

Ministra Wąsika chciałem zobaczyć, zapytać jak się czuje i pozdrowić jako kolegę. Ale prosiła mnie o tą wizytę pani Wąsikowa. Jej limit pobytu dwa razy w miesiącu już się wyczerpał. Jej zdenerwowanie jest dla mnie uzasadnione. Ale nie dałem rady nic zrobić, przepisy są jednoznaczne, a innych metod użyć nie można.

Kaczyński skrytykował też rząd, wskazując, że brak działania ministra Bodnara w celu wypuszczenia polityków PiS na wolność, to wynik złośliwości. "Ta ekipa jest złośliwa, ma bardzo wiele złej woli. Poza tym to są po prostu źli ludzie. Mamy dziś u władzy złych, pełnych złej woli i złych emocji ludzi. I taka władza nam straszliwie zaszkodzi, mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo" - wskazał Kaczyński.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×