eOstroleka.pl
Polska,

Jarosław Kaczyński: Wszyscy jednoczą się w jednym celu, którym jest powiedzenie „dość” obecnej władzy

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
Jarosław Kaczyński i Janusz Śniadek pod Kancelarią Premiera, fot mypis.plJarosław Kaczyński i Janusz Śniadek pod Kancelarią Premiera, fot mypis.pl
REKLAMA

- Przyszliśmy tutaj, by przekazać słowa pozdrowienia i solidarności związkowcom, którzy organizują tą piękną czterodniową akcję. Wszyscy oni dzisiaj jednoczą się w jednym celu. Tym celem jest powiedzenie dość, a to jest najlepsze miejsce, w którym można powiedzieć dość. Bo tu, za nami jest gmach, w którym urzędują ci, którzy podejmują decyzje. Czy są to decyzje suwerenne i czy są to rzeczywiście ich decyzje – nie wiemy, ale wiemy, że oni za nie odpowiadają. Odpowiada za nie Donald Donald Tusk, odpowiadają też przedstawiciele PSL z Januszem Piechocińskim na czele oraz ci, którzy dzierżą najwyższe urzędy – mówił pod Kancelarią Premiera lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził, że nie można godzić się na to, że w Polsce nie ma równości i praworządności, gdzie każdy przeciętny obywatel cierpi z powodu ogromnej niesprawiedliwości państwa. Dodał, że pod rządami obecnej władzy Polska nie jest państwem dla wszystkich i nie jest państwem, które służy obywatelowi, a jak oświadczył Jarosław Kaczyński „państwo jest po to, by służyć”.

- Domagamy się tego, by te szanse które dziś mamy były wykorzystywane dla Polaków. Domagamy się uczciwości. Domagamy się prawdy. Żadna ustawa, żadna uchwała nie uchyli prawdy. Prawda jest fundamentem dobrego życia społecznego, a tym bardziej życia publicznego. Dziś życie publiczne obiera się w dużej mierze na kłamstwie. Odrzucamy kłamstwo. Kłamstwu mówimy nie. Chcemy prawdy. Chcemy wolności. Chcemy równości. Chcemy nowej Polski – zadeklarował Prezes PiS.

W wystąpieniu Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszyli posłowie tego ugrupowania.

Źródło: mypis.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×