2020-05-08T14:44:01+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jechał, jakby był pijany. Okazało się coś zupełnie innego

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Auto jadące środkiem zatrzymali funkcjonariusze pułtuskiej policji. Byli przekonani, że siedzący za kierownica mężczyzna jest pijany. Okazało się coś zupełnie innego, choć nie mniej niebezpiecznego. Interwencja policjantów pozwoliła zapobiec tragedii na drodze.

Po telefonicznym zgłoszeniu i podejrzeniu, że drogą wojewódzką na trasie Winnica- Pułtusk jedzie nietrzeźwy kierowca Chevroleta, na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego. Zauważyli jadący całą szerokością jezdni opisywany pojazd i podjęli próbę zatrzymania kierującego.


Zrównując się z autem, przy pomocy sygnałów dźwiękowych i błyskowych wydali wyraźny sygnał do zatrzymania. Dopiero po przejechaniu ok 50 metrów mężczyzna zjechał na pobocze. Tłumaczył policjantom, że nie wiedział co się dzieje a wraca z Warszawy, podkreślając, że skończył 12 godzinną zmianę. Z uwagi na wiek – mężczyzna miał 83 lata – i kierunek jego jazdy, który był odwrotny, informacja wzbudziła zaskoczenie u policjantów. Wynik badania wskazał, że 83 latek jest trzeźwy. W związku z tym, że kierujący swoim zachowaniem mógł zagrozić zarówno sobie jak i innym uczestnikom ruchu drogowego policjanci ustalili dane członków rodziny i wezwali na miejsce córkę 83 latka. Kobieta przyznała, że ojciec ma zaburzenia treści myślenia i spostrzegania. Zaopiekowała się nim i wysłuchała rad policjantów aby zwiększyła nadzór i dopilnowała by starszy schorowany mężczyzna nie wsiadał za kierownicę pojazdu.
- informuje oficer prasowy KPP w Pułtusku

Niech to wydarzenie posłuży za przykład opiekunom seniorów, do których policja zwraca się z gorącą prośbą by rozmawiali ze swoimi starszymi chorymi członkami rodzin, uświadamiali o zagrożeniach, czuli za nich odpowiedzialność i wzmogli opiekę. Nietrudno na tym przykładzie wysnuć wniosek, że osoby starsze, z zaburzeniami zdrowia nie są zdolne do odpowiedniej reakcji na drodze. Ich czas reakcji jest opóźniony a koncentracja obniżona. Osoby takie stanowią realne zagrożenie na naszych drogach a o poprawę tego bezpieczeństwa musimy zadbać wspólnie!

Więcej o: Pułtusk, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń