2018-10-04T15:26:13+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Jest areszt dla pijanego sprawcy śmiertelnego wypadku w Wydmusach

REKLAMA
fot. OSP Myszyniecfot. OSP Myszyniec
REKLAMA

Sąd zastosował trzy miesięczny areszt dla 23-letniego sprawcy tragicznego wypadku w miejscowości Wydmusy. Prokuratura zarzuca mu spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy osobom poszkodowanym. Grozi za to nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Według śledczych to właśnie 23-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierował audi w momencie, gdy doszło do wypadku. Mężczyzna, kierując autem w stanie nietrzeźwości, uderzył w tył nissana, które następnie zjechało na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzyło się z mitsubishi. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł młody mieszkaniec powiatu szczycieńskiego podróżujący nissanem. Do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała przewiezione zostały trzy osoby. Kierujący audi po wypadku oddalił się z miejsca. Rozbite auto porzucił w lesie i wraz z pasażerem ukrył się w jednym z domów w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia.

Policja bardzo szybko ustaliła, gdzie obaj poszukiwani mężczyźni się ukryli. W momencie zatrzymania obaj byli kompletnie pijani. Jeden z nich wydmuchał w alkomat 1,7 promila a drugi ponad 2 promile. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady pozwoliły śledczym na ustalenie, który z mężczyzn prowadził auto w momencie wypadku. Z ustaleń tych wynika, że to 23-latek.

- Mężczyzna usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku. Grozić może mu za to nawet do 12 lat pozbawienia wolności – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy.

Pasażer – 26-latek, mieszkaniec naszego powiatu, także nie uniknie odpowiedzialności. Mężczyźnie postawiono zarzut nieudzielenia pomocy osobom poszkodowanym w wypadku.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×