zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
2019-08-02T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jesteśmy waszą stolicą. Poseł Czartoryski o Ostrołęce i sąsiednich gminach [WIDEO]

REKLAMA
Zdjęcie główneArkadiusz Czartoryski
REKLAMA
11
8
54

"Miasto Ostrołęka pełni rolę stolicy regionu" - mówił niedawno poseł Arkadiusz Czartoryski. Wyliczał przy tym, z jakich usług w mieście korzystają mieszkańcy sąsiednich gmin. To argumenty popierające decyzję o poszerzeniu granic miasta Ostrołęki o tereny, na których będzie budowana elektrownia (wcześniej były to tereny gminy Rzekuń). Czy słuszne?

Zmiana granic miasta Ostrołęki i jej rozszerzenie o tereny gminy Rzekuń wzbudziły ogromne protesty w sąsiedniej gminie. Na sesji rady miasta, kiedy zdecydowano o tym fakcie, pojawiła się grupa protestujących mieszkańców gminy na czele z Bartoszem Podolakiem - przyszłym wójtem. "Hańba" - krzyczeli, gdy radni podnosili rękę za przyjęciem uchwały o poszerzeniu granic. "Nie damy Wam żyć" - mówił jeden z protestujących.

Minęło już sporo czasu i głosy niezadowolenia ucichły. Po prostu życie toczy się dalej. O tym, dlaczego decyzja o poszerzeniu granic była konieczna, mówił na ostatniej konferencji dotyczącej elektrowni Ostrołęka C poseł Arkadiusz Czartoryski.

- Miasto Ostrołęka pełni pewną rolę stolicy regionu. Jako ta stolica regionu świadczy szereg usług na rzecz regionu, którego jest stolicą. Na przykład szkolnictwo średnie, to szkolnictwo, do którego samorząd miasta z własnych podatków dokłada sporo pieniędzy, a przecież to szkolnictwo średnie jest otwarte na kształcenie młodzieży z sąsiednich gmin, które to gminy do tych szkół nie dokładają ani grosza. Drugą sprawą jest komunikacja. Miasto Ostrołęka kupuje nowe autobusy MZK, które obsługują również sąsiednie gminy - wymieniał poseł Arkadiusz Czartoryski.

Parlamentarzysta mówił m.in. także o klubach sportowych, w których trenują dzieci z powiatu ostrołęckiego i o basenie, z którego też korzystają osoby z regionu. Padły też słowa o budowie mostu przez Narew, którym jeździć będą także mieszkańcy gminy Rzekuń, która straciła teren, na którym budowana będzie elektrownia.

Czy trafiają do Was te argumenty? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×