eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Jeżeli wojewoda unieważni uchwałę, będziemy podążali drugą drogą"

REKLAMA
zdjecie 4130
Bartosz Podolak (z prawej) jest przeciwnikiem przyłączenia części gminy Rzekuń do Ostrołęki. Radny Ostrołęki Łukasz Kulik (z lewej) - wstrzymał się od głosu na sesji rady (fot. eOstroleka)Bartosz Podolak (z prawej) jest przeciwnikiem przyłączenia części gminy Rzekuń do Ostrołęki. Radny Ostrołęki Łukasz Kulik (z lewej) - wstrzymał się od głosu na sesji rady (fot. eOstroleka)
REKLAMA

Radny gminy Rzekuń Bartosz Podolak na swojej stronie na Facebooku zwrócił się do mieszkańców gminy, apelując o rozsądek, niepodsycanie gorącej atmosfery i nie uprawianie polityki. Jednocześnie jednak zapowiedział, że gdy wojewoda odrzuci uchwałę o referendum, szykowana jest kolejna opcja.

Przypomnijmy, radni gminy Rzekuń wyrażają sprzeciw wobec przyłączenia sołectw Nowa Wieś Wschodnia, Ławy i Goworki do Ostrołęki. Wolę takiego przyłączenia wyraziła Rada Miasta Ostrołęki, w mieście toczą się już konsultacje społeczne w tej sprawie. Przeciwna jest rada gminy Rzekuń, która podjęła uchwałę o przeprowadzeniu referendum. Teraz uchwałą zajmuje się dział prawny wojewody, który może jeszcze unieważnić dokument. Jeżeli uchwała wejdzie w życie, referendum odbędzie się 19 lutego.

Jeden z przywódców środowiska przeciwników tej zmiany podkreśla, że rada gminy Rzekuń zrobiła wszystko by doprowadzić do referendum i nawet jeżeli wojewoda je unieważni, to podejmie inną drogę do tego, by mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię przy urnach.

- 27 grudnia 2016 r. grupa ponad 15 mieszkańców z miejscowości, których tereny mają zostać przejęte, wystąpiła ze zgłoszeniem przeprowadzenia referendum na terenie gminy Rzekuń. Zgłoszenia dokonali mieszkańcy wiosek, których części mają zostać anektowane, jak również przyległych, które mogą czuć się zagrożone - pisze Bartosz Podolak i w dalszej części wypowiedzi dodaje. -  Jeżeli Pan Wojewoda unieważni nam podjętą uchwałę, z czym się liczymy, ponieważ zapis ustawy jest różnie interpretowany przez prawników, będziemy dalej podążali drugą drogą, która obecnie jest wykonywana.

Całą wypowiedź Bartosza Podolaka przeczytasz na jego stronie na facebooku.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×