2023-05-25T20:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Język angielski online - doradzamy jak wybrać skuteczny kurs

REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim czasie, głównie ze względu na pandemię koronawirusa, zyskują popularność różnego rodzaju kursy online. Angielski nie jest od tej reguły wyjątkiem i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wielu osób. Po części jest to spowodowane obowiązującymi restrykcjami sanitarnymi, ale nie wyłącznie. Angielski online jest również skuteczną i atrakcyjną formą nauki tego języka, a liczba szkół językowych, w których jest ona dostępna, także się zauważalnie powiększyła. Nie wszystkie kursy angielskiego online są jednak równie skuteczne, dlatego poniżej doradzamy, na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrany kurs spełnił nasze oczekiwania. 

Język angielski: kurs online a nauka stacjonarna

Jeśli chodzi o język angielski, lekcje online pozwalają zaoszczędzić ogromną ilość czasu, traconego na dojazdy na zajęcia stacjonarne. Nauka angielskiego przez internet to również wygoda i bezpieczeństwo, a także całkowita pewność tego, że zajęcia nie zostaną w ostatniej chwili odwołane ze względów epidemicznych. Kurs online zazwyczaj daje także większe możliwości dostosowania planu zajęć do własnych preferencji i możliwości, co przekłada się na efektywniejszą naukę. 

Wbrew obiegowym opiniom nauka angielskiego online nie jest mniej skuteczna od tradycyjnie prowadzonych lekcji w trybie stacjonarnym - w dobrych szkołach języka angielskiego materiały dydaktyczne są dokładnie takie same niezależnie od trybu prowadzenia kursu, zakres materiału jest identyczny, a co najważniejsze, uczestnik kursu jest pod stałą opieką doświadczonego lektora. 

Czy można dobrze poznać angielski przez internet?

Obawa o nieskuteczność nauki angielskiego przez internet nie znajduje potwierdzenia w faktach, ponieważ internet jest jednym z najlepszych źródeł materiałów do nauki angielskiego w jego różnych formach i odmianach. Dzięki możliwości słuchania anglojęzycznych podcastów, oglądania filmów czy seriali z oryginalnym, angielskim udźwiękowieniem i polskimi napisami czy czytania książek po angielsku zyskujemy możliwość zanurzenia się w języku w sposób, o jaki trudno w trakcie zajęć stacjonarnych. 

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by toczyć rozmowy z naszymi anglojęzycznymi znajomymi przy użyciu jednej z wielu dostępnych platform komunikacyjnych. A co najważniejsze, wszystko to jest możliwe do osiągnięcia bez wychodzenia z domu! Warto jednak mieć na uwadze, że samo zanurzenie w języku to nieco za mało - dobrze jest mieć kogoś, kto pokieruje naszą nauką angielskiego online i doradzi, na czym w danym momencie powinniśmy się skupić. W tej kwestii niezastąpionym wsparciem może być lektor ze szkoły językowej. 

Język angielski online - na co zwrócić uwagę wybierając kurs?

Kurs angielskiego online zawsze trzeba wybierać tak, aby optymalnie odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom. Decyzja powinna być dobrze przemyślana, jeśli nauka ma przynieść konkretne efekty. Poniżej wymieniamy najważniejsze kwestie, które warto uwzględnić:

  • dostępność materiałów dydaktycznych - aby nauka angielskiego online była rzeczywiście skuteczna, uczestnik danego kursu musi mieć możliwość skorzystania z pomocy dydaktycznych w dowolnej chwili, niezależnie od pory dnia czy dnia tygodnia. Warto upewnić się, że wybrana szkoła językowa zapewnia taki dostęp przez internet bez limitu czasowego ani innych ograniczeń; 
  • możliwość dostosowania planu zajęć do własnych potrzeb - to szczególnie ważne dla osób prowadzących nieregularny tryb życia bądź pracujących w niestandardowych godzinach. Nawet najlepszy kurs angielskiego online nie przyniesie efektów, jeśli kursant nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach, dlatego najlepiej zdecydować się na szkołę pozwalającą elastycznie dopasowywać plan zajęć do bieżących potrzeb; 
  • opieka lektora i weryfikacja postępów nauki - merytoryczna opieka profesjonalnego lektora to podstawa nauki angielskiego zarówno w teorii, jak i praktyce. Dzięki konwersacjom z lektorem oraz stałemu nadzorowi i weryfikacji postępów można optymalnie dobrać program nauki w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać czas poświęcony na naukę; 
  • tempo i intensywność nauki - na ten aspekt warto zwrócić szczególną uwagę, ponieważ każdy człowiek przyswaja nową wiedze i umiejętności z nieco inną szybkością. Wybierając kurs angielskiego online warto sprawdzić, czy w danej szkole można dostosować stopień intensywności nauki do własnych preferencji. 

Chcesz poznać angielski? Nauka online daje wiele korzyści!

Poza już wymienionymi zaletami nauki angielskiego przez internet do korzyści z wyboru tej formy kształcenia należą również:

  • oszczędność pieniędzy - brak konieczności dojazdu na zajęcia to brak wydatków z tym związanych, a dodatkowo w niektórych szkołach językowych kursy online są tańsze niż zajęcia prowadzone w trybie stacjonarnym;
  • angażująca forma nauki - angielski online to zajęcia, które pozwalają prowadzącemu na korzystanie z szerokiego spektrum pomocy dydaktycznych i autentycznych anglojęzycznych materiałów (w tym multimediów), co sprawia, że zajęcia są zawsze ciekawe i angażujące dla uczestników.

Tekst powstał we współpracy ze szkołą języka angielskiego Speak Up, posiadającej wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć angielskiego online.

Materiał zewnętrzny. 

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×