eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Jorgus i Dejw gwiazdami tegorocznych dożynek w Goworowie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8155
fot. UG w Goworowiefot. UG w Goworowie
REKLAMA
zdjecie 8155

Tradycyjną imprezą dożynkową mieszkańcy Goworowa pożegnali lato. Specjalnie z tej okazji na scenie wystąpili Jorgus i Dejw.

Tegoroczne Pożegnanie Lata – Dożynki 2016 w Goworowie odbyły się w niedzielę 21 sierpnia. Rozpoczęły się uroczystą mszą świętą oraz przejściem korowodu osób ubranych w stroje szlacheckie w asyście koni ze stajni „Viritim”. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu targowym, gdzie na mieszkańców czekało wiele atrakcji, w tym występy zespołów disco polo Jorgus i Dejw.

Doroczne święto plonów nie mogło obyć się bez medali przyznanych właścicielom bardzo dobrze rozwijających się gospodarstw rolnych. Po wręczeniu wyróżnień od ministra rolnictwa i rozwoju wsi odbył się Powiatowy Turniej Sołectw. W rywalizacji wzięły udział wsie: Brzeźno, Kunin, Jawory Stare, Ponikiew Duża i Susk Nowy.

W klasyfikacji punktacyjnej wszystkich zmagań przyznano miejsca:
Pierwsze miejsce: Jawory Stare i Ponikiew Duża
Drugie równorzędne: Brzeźno, Kunin i Susk Nowy

Podczas Dożynek nie zabrakło również występów scenicznych. Swoje zdolności zaprezentowali lokalni artyści: Kluby Seniora: „Rozmaryn” i „Jesienne kwiaty”. Zespół „Arlka Arka” działający przy GOKSiR w Goworowie. Swój recital zaprezentowała Olga Gajewska z Ostrowi Mazowieckiej. Wieczorem zaś wyśmienitą zabawę zapewniły znane zespoły disco polo – Jorrgus i Dejw. Muzycy zaśpiewali m.in. swoje hity, do których należą: „Niebezpieczna” i „Petarda”. Imprezę poprowadzili Jakub Rutka i Staszek Orłowski.

Organizatorzy: Wójt Gminy Goworowo, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sąsiad, Parafia Rzymskokatolicka w Goworowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Goworowie, Wolontariusze.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×