zdjecie 7109
2013-09-20T16:44:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jubileusz 100-lecia I LO w Ostrołęce: Absolwenci i uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami miasta [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Z okazji jubileuszu 100-lecia I LO w Ostrołęce absolwenci szkoły przemaszerowali ulicami miasta, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Uroczystą mszą świętą, salwą honorową i przemarszem ulicami miasta absolwenci, uczniowie oraz nauczyciele i sympatycy tzw „Dużego Ogólniaka” uczcili setną rocznicę powstania szkoły.

Obchody jubileuszu 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa  Bema w Ostrołęce rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw Nawiedzenia NMP celebrowana przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Następnie, po mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali na plac Bema, pod pomnik patrona szkoły, gdzie odbyła się część historyczna uroczystości.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Bema, członkowie Stowarzyszenia Historycznego „Czwartacy” oddali salwę honorową z zabytkowej armaty. Po części historycznej, uczestnicy obchodów jubileuszowych przemaszerowali ulicami Ostrołęki pod budynek szkoły, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. biskup łomżyński Janusz Stepnowski, poseł Arkadiusz Czartoryski, prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, byli dyrektorzy I LO, przedstawiciele Rady Miasta oraz instytucji i organizacji z którymi szkoła na co dzień współpracuje.

- Są dziś z nami absolwenci i już słychać ten szmer, szepty i rozmowy, tak jak było pięć lat temu podczas jubileuszowego zjazdu z okazji 95-lecia szkoły. To jest ta piękna chwila, spotykamy się po latach, siadamy w ławkach i jest tak jakby się czas zatrzymał – mówiła podczas uroczystości obecna dyrektor szkoły, Anna Koronka.

W obchodach jubileuszowych oraz zorganizowanym z tej okazji zjeździe absolwentów udział biorą m.in. byli dyrektorzy placówki, nauczyciele i wychowawcy oraz kilkuset osobowa grupa absolwentów.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28