zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2020-08-20T12:34:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich „Dziewczyny jak Maliny”. Działają razem od 10 lat

REKLAMA
fot. UG w Goworowiefot. UG w Goworowie
REKLAMA
1
0
0

W sobotę, 15 sierpnia w świetlicy Info bank w Brzeźnie, członkowie koła gospodyń wiejskich „Dziewczyny jak Maliny” świętowały jubileusz 10-lecia istnienia. „To już 10 lat, a nam się wydaje tak jakby było to wczoraj.” - wspominają spędzony wspólnie czas.

Jubileusz 10-lecia istnienia był doskonałą okazją do podsumowania wspólnych działań, niełatwego, ale owocnego czasu tworzenia koła i zrealizowanych w tym czasie projektów. Jak ten czas wspominają organizatorki i skąd wzięła się nazwa? Oto wspomnienia członkiń KGW „Dziewczyny jak Maliny”.

„To już 10 lat, a nam się wydaje tak jakby było to wczoraj. Zaczynaliśmy skromnie, od czterech kobiet: Krystyny Kapuścińskiej, Jadwigi Zdziarstek, Jadwigi Radeckiej i Jadwigi Szpondowskiej. To za namową Sylwii Wilczewskiej założyłyśmy koło. Sylwia od samego początku była naszą opiekunką, to ona wymyśliła nam tak wdzięczną nazwę ”Dziewczyny jak Maliny”. W roku 2012 dzięki piosence, do której słowa napisała Sylwia zajęłyśmy pierwsze miejsce w konkursie na dożynkach. Nieocenioną w pomocy dla naszego koła była również Pani Barbara Kuczyńska. W każdej sprawie mogliśmy liczyć na pomoc Pani Basi. Bardzo dużą pomoc otrzymaliśmy również od Państwa Runowskich. Nasze koło pomału nabierało rozpędu, coraz więcej pań zaczęło wstępować do „Malin”. Zaczęliśmy uczestniczyć w różnych spotkaniach, wycieczkach, warsztatach np. kulinarnych, teatralnych. To nam pozwoliło poszerzyć naszą wiedzę i nasze umiejętności. Smutnym wydarzeniem dla nas było odejście do wieczności jednej z założycielek koła Pani Jadwigi Szpondowskiej. Na dzień dzisiejszy możemy pochwalić się, że jest nas 23 osoby, w tym dwadzieścia pań i  trzech panów. Cały czas jesteśmy aktywni i otwarci na nowe wyzwania, nowe warsztaty czy spotkania i czekamy na następny jubileusz. I tak dotarliśmy do dzisiejszego spotkania.Dziękujemy za wsparcie płynące od Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie i Pani Dyrektor Agaty Majk.”.

czytamy we wspomnieniach założycielek i członkiń KGW.

Życzenia z okazji jubileuszy „Dziewczyny jak Maliny” otrzymały m.in. od wójta gminy Goworowo i rady gminy. Do życzeń dołączyli się także sekretarz gminy, prezes i dyrektor biura Stowarzyszenia LGD „Zaścianek Mazowsza”, kierownik i dyrektor wraz z instruktorką świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie. Z podziękowaniami dla przewodniczącej koła udali się także członkowie.

Zgodnie z tradycją, urodziny nie mogą odbyć się bez tortu. Słodką niespodziankę – oczywiście o smaku malinowym – ufundował radny z gminy Goworowo.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×