eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jutro zbiórka elektrośmieci pod supermarketem E.Leclerc

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W najbliższą sobotę, 6 lutego tradycyjnie już pod supermarketem E.Leclerc odbędzie się zbiórka zepsutego lub nieużywanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana w ramach akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Zbiórki elektrośmieci organizowane są w każdą pierwszą sobotę miesiąca na parkingu przed supermarketem E.Leclerc. W specjalnie oznakowanym, zielonym busie firmy ElektroEko dyżurował będzie pracownik odbierający zepsute i nieużywane sprzęty. Za każdy z nich otrzymamy bony tzw. „Funduszu Oświatowego”, które następnie możemy przekazać jednej z ostrołęckich szkół podstawowych. Punkty te wymienione zostaną na pomoce dydaktyczne dla uczniów uczestniczących w programie placówek.

zdjecie 300
Mieszkańcy Ostrołęki mogą także pozbyć się elektrośmieci nie ruszając się z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00, by umówić się w dogodnym dniu i terminie na darmowy odbiór takich zepsutych urządzeń spod wskazanego adresu.

- Bardzo ważne jest dla nas, by mieszkańcy Ostrołęki żyli w czystym i przyjaznym środowisku. Jednym z elementów troski o naszą małą ojczyznę, jest odpowiednie postępowanie z odpadami niebezpiecznymi, a do takich zaliczane są elektrośmieci. Dodatkowo, zasady postępowania z takimi odpadami, są regulowane przez nasze ustawy i dyrektywy unijne. Obowiązek odpowiedniej zbiórki i utylizacji ciąży na gminie. Dzięki współpracy z ElektroEko, która nie tylko bierze na siebie koszty organizacji i przeprowadzenia zbiórki, ale i działania związane z właściwym przetworzeniem elektrośmieci, jako gmina oszczędzamy środki finansowe, które możemy przeznaczyć na inne potrzeby mieszkańców. Dlatego gorąco zachęcamy mieszkańców Ostrołęki do korzystania z bezpłatnych odbiorów oraz do przynoszenia mniejszych elektrośmieci do punktów zbierania – mówi Adam Galanek, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółki miejskiej odpowiedzialnej za wdrożenie i nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem nowego systemu gospodarki odpadami.

REKLAMA
zdjecie 7506
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×