eOstroleka.pl
Polska,

Kaczyński i Wilk piszą do Tuska w sprawie budowy portu morskiego w Elblągu

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. pis.org.plPrezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. pis.org.pl
REKLAMA

Jarosław Kaczyński oraz Jerzy Wilk podpisali dziś na wspólnej konferencji prasowej list do premiera Donalda Tuska w sprawie rozpoczęcia prac nad przekopem Mierzei Wiślanej, co umożliwi budowę portu morskiego w Elblągu: - Możemy marnować kolejne lata, a można to co rozpoczęliśmy podjąć tak, żeby po wyborach nowy rząd mógł przystąpić bezpośrednio, wręcz fizycznie do realizacji tego projektu – powiedział Jarosław Kaczyński.

Według kandydata na prezydenta Elbląga w jego mieście może dojść do paradoksu, w którym odwołanego prezydenta z Platformy Obywatelskiej zastąpi inny kandydat z tej partii: - Nie możemy do tego dopuścić. Apeluje do wszystkich mieszkańców Elbląga o poparcie dla mnie – powiedział Jerzy Wilk. W ostatnich dniach udało mu się doprowadzić do zaaranżowania spotkania z przedstawicielami pozostałych komitetów, które nie mają swojej reprezentacji w II turze wyborów prezydenckich.

Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej podkreślił, że bardzo ważne jest, żeby ekipa, która obecnie rządzi Elblągiem odeszła, a wybór kandydatki Platformy jest tylko zmianą na stanowisku prezydenta, pozostała klika rządząca miastem będzie działać bez zmian.

Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie podkreślało znaczenie przekopu Mierzei Wiślanej dla rozwoju Elbląga i tej części Polski. Rząd PiS podjął takie starania w 2007 roku, jednak premier Donald Tusk porzucił ten projekt. Elblążanie wciąż czekają na szanse, która pozwoli ich miastu rozwinąć skrzydła. Stąd właśnie pomysł wspólnego apelu do premiera, z prośbą o rozpoczęcie prac nad połączeniem wód Zatoki Wiślanej i Zatoki Gdańskiej.

Źródło: mypis.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×