zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2015-07-04T10:22:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Kaczyński: Przywrócić wymiar merytoryczny polityce

REKLAMA
Lider zjednoczonej prawicy, Jarosław KaczyńskiLider zjednoczonej prawicy, Jarosław Kaczyński
REKLAMA

Wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęła się w piątek trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy.

- Dzisiejsza konwencja jest przygotowaniem do rozpoczęcia dobrej zmiany, do tego, by nasz kraj po wyborach, a liczymy na zwycięstwo, rzeczywiście stał się inny, lepszy pod każdym względem – podkreślał lider zjednoczonej prawicy.

- By nastąpiła taka zmiana, potrzebny jest dobry program – zaznaczył. - Trzeba wiedzieć nie tylko, że w wielu dziedzinach życia jest źle, trzeba wiedzieć, jak to zmienić. I o tym będziemy tutaj rozmawiać.

Jarosław Kaczyński zapewniał, że przygotowany zostanie konkretny projekt programu dla Polski. Jako najważniejszy cel konwencji Prezes PiS wskazał „przywrócenie polskiej polityce wymiaru merytorycznego”. - z tym wymiarem jest duży problem od 25 lat. W ostatnich latach naprawdę te kwestie zostały bardzo odsunięte i zastąpione przez gry, widowiska i eventy, a to wszystko, co stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, zostało wyprowadzone poza politykę – mówił.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że konwencja programowa to nie pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez jego partię. - To spotkanie jest podobne do tych, które organizujemy od 2009 roku – mówił. - Nasz system medialny tego nie przyjmował – zauważył. - Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej, że ta dyskusja zostanie zrelacjonowana społeczeństwu w sposób obiektywny i dojdzie do rozmowy. (…)  Rozmowy o tym, jaka ma być Polska, rozmowy merytorycznej. Jeśli to się uda, to będzie wielkie osiągnięcie tej konwencji – podkreślił.

Po Prezesie PiS głos zabrał lider Polski Razem Jarosław Gowin. – Kongres to spotkanie wspólnoty na rzecz dobrych zmian, na które Polska czeka już zbyt długo – podkreślał.

W zastępstwie szefa Solidarnej Polski wystąpił poseł tej partii Patryk Jaki.

Po przemówieniach inauguracyjnych rozpoczął się pierwszy panel główny konwencji „Gospodarka i rozwój”. Uczestnicy konwencji debatowali także o polityce energetycznej oraz o społeczeństwie obywatelskim i rozwoju społecznym.

Ponadto odbyło się sześć paneli specjalistycznych: „Jak wspierać polską ekspansję gospodarczą?”, „Idealna polska gmina”, „Cyberbezpieczeństwo i cyfryzacja jako strategiczne wyzwanie dla państwa”, „System sprawiedliwości”, „Przemysł zbrojeniowy” i „Przyszłość ma na imię Śląskie”.

Źródło: pis.org.pl
REKLAMA
zdjecie 2017
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×