eOstroleka.pl
Polska,

Kaczyński: Tusk wyjeżdża, problem bezpieczeństwa energetycznego zostaje

REKLAMA
zdjecie 9752
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. mypis.plPrezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. mypis.pl
REKLAMA

- Mamy spadek dostaw dobowych gazu z Rosji. Nie można na to wydarzenie patrzeć inaczej niż odnosząc się do ostatnich 7 lat, do rządów PO-PSL – powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Jego zdaniem przez okres rządów Donalda Tuska nie zrobiono nic, aby zabezpieczyć nasz kraj energetycznie.

- W okresie naszych rządów bezpieczeństwo energetyczne było zadaniem praktycznym, które było realizowane. Mam tu na myśli m.in. gazoport, rurociąg "duński" – stwierdził Prezes PiS. Jak mówił, po dojściu koalicji PO-PSL do władzy, nie sprzeciwiano się choćby budowie gazociągu północnego, który ewidentnie negatywnie wpływał na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju: - Bez tego gazociągu nie byłby możliwy scenariusz, który jest obecnie realizowany przez Władimira Putina – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zwracał uwagę na opóźnienia przy budowie gazoportu w Świnoujściu, które mają miejsce w okresie rządów Platformy Obywatelskiej. Jak stwierdził, z taśm wiadomo, że jego otwarcie może opóźnić się nawet do 2017 roku: - Jeśli będzie to wcześniej, to i tak będziemy mieli do czynienia ze znacznym opóźnieniem – mówił Jarosław Kaczyński.

- Dzisiaj mamy do czynienia z bardzo poważnym zagrożeniem i mamy prawo stawiać pytanie o bezpieczeństwo energetyczne Polski, pytanie do  Donalda Tuska – stwierdził Jarosław Kaczyński, który zapowiedział, że jego ugrupowanie przeprowadzi audyt rządów Donalda Tuska: - Donald Tusk powinien podsumować swoje 7 lat i odpowiedzieć na pytania. Tych pytań można postawić wiele. Audyt tego rządu jest potrzebny – mówił lider polskiej opozycji.

Według Piotra Naimskiego, Rosjanie poprzez wstrzymywanie dostaw gazu realizują swoją doktrynę strategiczną. Polsce byłoby łatwiej przeciwstawić się takim działaniom, gdyby na czas zrealizowano budowę gazoportu w Świnoujściu, co zostało zaniechane przez rząd PO-PSL: - Dwuletnie opóźnienie w budowie gazoportu to właśnie efekt zaniedbań obecnego rządu – stwierdził Piotr Naimski.

Źródło: mypis.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×