eOstroleka.pl
Polska,

Kaczyński zaprasza Tuska do debaty na temat zdrowia

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. mypis.plPrezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. mypis.pl
REKLAMA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaprasza premiera Donalda Tuska do debaty na temat zdrowia.

- Uchwaliliśmy nowy program i chcemy na jego temat dyskutować, dyskutować ze wszystkimi. Ale ponieważ padają różne propozycje to nasza odpowiedź dla obecnego premiera jest następująca: 3 marca, Dom Towarzystwa Lekarskiego na Raszyńskiej, debata o służbie zdrowia – powiedział Jarosław Kaczyński zapraszając premiera Donalda Tuska do rozmowy na temat systemu opieki zdrowotnej.

Jarosław Kaczyński odniósł się w ten sposób do propozycji Donalda Tuska, który zaproponował liderowi opozycji debatę na temat jej programu. Prezes PiS zapowiedział, że nie interesuje go debata na „temat pietruszki czy wydarzeń sprzed 20 lat”. Lider opozycji proponuje rozmowę ekspercką, oscylującą wokół pomysłów rządu i Prawa i Sprawiedliwości na usprawnienie polskiej służby zdrowia.

- Jeżeli premier Donald Tusk jest gotów się tam pojawić, to dopraszamy go do tej debaty – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wspomniał także o propozycji dla innych partii, które zgłaszają swój akces do debaty. Jarosław Kaczyński proponuje im poparcie tzw. Pakietu Demokratycznego, którego przyjęcie spowoduje podniesienie poziomu debaty w polskim Sejmie i umożliwi zdawanie relacji przez premiera, co najmniej raz w miesiąc, przed wszystkimi parlamentarzystami.

- Jakość debaty – o którą podobno tak premier dba -  na pewno zostanie wówczas podniesiona – mówił lider opozycji.

Jak dodał rzecznik PiS Adam Hofman, jego partia nie stawia warunków zaporowych, premier może przyjść z ekspertami. Jedynym warunkiem jest merytoryczny charakter debaty.

Źródło: mypis.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×