eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kadzidło: Parada bezpieczeństwa z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9637
Parada bezpieczeństwa z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, fot. archiwum Szkoły Podstawowej w KadzidleParada bezpieczeństwa z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, fot. archiwum Szkoły Podstawowej w Kadzidle
REKLAMA
zdjecie 9637

Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej zorganizowano paradę poświęconą bezpieczeństwu na drodze, a także innym zagrożeniom ze strony dorosłych, zwierząt oraz zjawisk atmosferycznych. Do udziału w kolorowej defiladzie zaproszono także zaprzyjaźnione przedszkole pn. "Radosny Zakątek".

Uczestnicy parady maszerowali przebrani w zabawne kostiumy. Nieśli transparenty przedstawiające znaki, sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu oraz hasła dotyczące zapobiegania im. Przemarsz ulicami Kadzidła był głośny i widoczny dzięki wiwatującym okrzykom i dźwiękom wydawanym z trąbek i piszczałek. Nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwali miejscowi strażacy oraz policjanci.

Parada na chwilę zatrzymała się przed Urzędem Gminy w Kadzidle, aby przywitać się z wójtem Dariuszem Łukaszewskim oraz pracownikami urzędu. Podczas drogi dzieci pozdrawiane były przez napotkanych mieszkańców, m.in.: księdza proboszcza Ryszarda Kłosińskiego.

Uroczyste pochody zakończył pokaz sprzętu gaśniczego przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Kadzidła.

Organizatorka parady Justyna Kozłowska składa serdeczne podziękowania policjantom z Komendy Policji w Kadzidle oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle za współpracę podczas przygotowania przedsięwzięcia, a także czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci w czasie przemarszu.

Źródło: kadzidlo.pl
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×