eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kadzidło: Turniej Strzelecki z okazji Dnia Dziecka: I LO w Ostrołęce najlepsze [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9740
zdjecie 9740
REKLAMA
zdjecie 9740

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce zwyciężyło w Turnieju Strzeleckim, który odbył się w ramach organizowanego przez służby mundurowe Dnia Dziecka. Strzeleckie zmagania odbyły się w poniedziałek, 27 maja w strzelnicy w Kadzidle.

Zawody odbywały się na nowo otwartej strzelnicy w Kadzidle zaliczanej do najnowocześniejszych w Polsce. Zawodnicy strzelali z karabinka sportowego kaliber 5,6 mm na odległość 50 m. W zawodach uczestniczyła młodzież ze szkół z Ostrołęki, Przasnysza, Makowa Mazowieckiego, Kadzidła, Troszyna i Czerwina.  

Turniej strzelecki odbył się w ramach pikniku organizowanego przez wszystkie służby mundurowe działające na terenie Ostrołęki i powiatu. We wtorek, 28 maja na placu przed komendą państwowej straży pożarnej przy ul. Celnej w Ostrołęce, podczas pikniku każda ze służb zaprezentuje atrakcje przygotowane dla najmłodszych mieszkańców z regionu. Będą symulacje pożaru i wypadku, pokazy tresury psów policyjnych, taktyk samoobrony i ratownictwa, pokazy sprzętu wykorzystywanego w pościgach i akcjach gaśniczych i ratunkowych oraz gier i zabaw z wykorzystaniem najróżniejszych sprzętów używanych w codziennej służbie policji, straż pożarnej i miejskiej czy wojska.

Najlepsze wyniki uzyskali:
Drużynowo:

1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące z Ostrołęki z wynikiem 248 pkt. Zespół wystąpił w składzie: Karolina SZEWCZYK, Przemysław PAZUŁA, Michał STRZEMIECZNY;
2 miejsce – Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie z wynikiem 245 pkt. Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra MIERZEJEWSKA, Sylwester MAŚLANKA, Marcin SUSKI;
3 miejsce – Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle z wynikiem 240 pkt. Zespół wystąpił w składzie: Katarzyna TRZECIŃSKA, Grzegorz GRUSZEWSKI, Jakub SOBIECH.

Indywidualnie:
Dziewczęta:

1 miejsce – Karolina SZEWCZYK z I LO w Ostrołęce z wynikiem 86 pkt.;
2 miejsce – Aleksandra MIERZEJEWSKA z ZSP w Czerwinie z wynikiem 82 pkt.;
3 miejsce – Katarzyna TRZCIŃSKA z ZSP w Kadzidle z wynikiem 75 pkt.

Chłopcy:
1 miejsce – Jakub SOBIECH z ZSP w Kadzidle z wynikiem 86 pkt.;
2 miejsce – Przemysław PAZUŁA z I LO w Ostrołęce z wynikiem 84 pkt.;
3 miejsce – Marcin SUSKI z ZSP w Czerwinie z wynikiem 83 pkt.

Za uzyskanie najlepszych wyników drużyny otrzymały puchary i dyplomy natomiast w konkurencji indywidualnej zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Nagrody ufundowane przez Starostów Powiatów: ostrołęckiego, przasnyskiego i makowskiego wręczyli: Starosta Ostrołęcki, Komendanci KMP w Ostrołęce i WKU w Ostrołęce, Dyrektorzy Zakładu Karnego w Przytułach Starych i ZSP w Kadzidle oraz Prezes KSS Obrońca w Troszynie.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji zawodów ostrołęckiej firmie PEKPOL, która ufundowała bezpłatne przekąski oraz KSS Obrońca za bezpłatne przekazanie amunicji i użyczenie karabinków sportowych.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×