2013-05-27T17:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kadzidło: Turniej Strzelecki z okazji Dnia Dziecka: I LO w Ostrołęce najlepsze [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce zwyciężyło w Turnieju Strzeleckim, który odbył się w ramach organizowanego przez służby mundurowe Dnia Dziecka. Strzeleckie zmagania odbyły się w poniedziałek, 27 maja w strzelnicy w Kadzidle.

Zawody odbywały się na nowo otwartej strzelnicy w Kadzidle zaliczanej do najnowocześniejszych w Polsce. Zawodnicy strzelali z karabinka sportowego kaliber 5,6 mm na odległość 50 m. W zawodach uczestniczyła młodzież ze szkół z Ostrołęki, Przasnysza, Makowa Mazowieckiego, Kadzidła, Troszyna i Czerwina.  

Turniej strzelecki odbył się w ramach pikniku organizowanego przez wszystkie służby mundurowe działające na terenie Ostrołęki i powiatu. We wtorek, 28 maja na placu przed komendą państwowej straży pożarnej przy ul. Celnej w Ostrołęce, podczas pikniku każda ze służb zaprezentuje atrakcje przygotowane dla najmłodszych mieszkańców z regionu. Będą symulacje pożaru i wypadku, pokazy tresury psów policyjnych, taktyk samoobrony i ratownictwa, pokazy sprzętu wykorzystywanego w pościgach i akcjach gaśniczych i ratunkowych oraz gier i zabaw z wykorzystaniem najróżniejszych sprzętów używanych w codziennej służbie policji, straż pożarnej i miejskiej czy wojska.

Najlepsze wyniki uzyskali:
Drużynowo:

1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące z Ostrołęki z wynikiem 248 pkt. Zespół wystąpił w składzie: Karolina SZEWCZYK, Przemysław PAZUŁA, Michał STRZEMIECZNY;
2 miejsce – Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie z wynikiem 245 pkt. Zespół wystąpił w składzie: Aleksandra MIERZEJEWSKA, Sylwester MAŚLANKA, Marcin SUSKI;
3 miejsce – Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle z wynikiem 240 pkt. Zespół wystąpił w składzie: Katarzyna TRZECIŃSKA, Grzegorz GRUSZEWSKI, Jakub SOBIECH.

Indywidualnie:
Dziewczęta:

1 miejsce – Karolina SZEWCZYK z I LO w Ostrołęce z wynikiem 86 pkt.;
2 miejsce – Aleksandra MIERZEJEWSKA z ZSP w Czerwinie z wynikiem 82 pkt.;
3 miejsce – Katarzyna TRZCIŃSKA z ZSP w Kadzidle z wynikiem 75 pkt.

Chłopcy:
1 miejsce – Jakub SOBIECH z ZSP w Kadzidle z wynikiem 86 pkt.;
2 miejsce – Przemysław PAZUŁA z I LO w Ostrołęce z wynikiem 84 pkt.;
3 miejsce – Marcin SUSKI z ZSP w Czerwinie z wynikiem 83 pkt.

Za uzyskanie najlepszych wyników drużyny otrzymały puchary i dyplomy natomiast w konkurencji indywidualnej zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Nagrody ufundowane przez Starostów Powiatów: ostrołęckiego, przasnyskiego i makowskiego wręczyli: Starosta Ostrołęcki, Komendanci KMP w Ostrołęce i WKU w Ostrołęce, Dyrektorzy Zakładu Karnego w Przytułach Starych i ZSP w Kadzidle oraz Prezes KSS Obrońca w Troszynie.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji zawodów ostrołęckiej firmie PEKPOL, która ufundowała bezpłatne przekąski oraz KSS Obrońca za bezpłatne przekazanie amunicji i użyczenie karabinków sportowych.

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×