zdjecie 4921
zdjecie 4921
2017-06-27T09:20:19+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kadzidło: Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum „Wilka” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0

Uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka" uroczyście podsumowali rok szkolny 2016/2017. W uroczystości wzięli również udział nagrodzeni uczniowie z klas I i II.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w kadzidlańskim gimnazjum tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Ryszarda Kłosińskiego. Następnie wszyscy zgromadzeni, w asyście pocztów sztandarowych, przeszli ulicą Kościuszki na halę gimnastyczną, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu szkoły tegoroczni absolwenci zaprezentowali się podczas pięknego Poloneza przygotowanego przez Panią Ewę Piotrowską.

Następnie dyrektor gimnazjum Michał Bogdański przywitał przybyłych gości. Galę zakończenia roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Kadzidło - Dariusz Łukaszewski; proboszcz parafii Kadzidło - ksiądz Ryszard Kłosiński; dyrektor ZPO w Kadzidle - Halina Prusaczyk; była wicedyrektor szkoły - Maria Kowalska; radny gminy Kadzidło - Mirosław Lesiński; prezes ZGKiM w Kadzidle - Adam Białobrzeski; Panie ze Szkolnej Rady Rodziców: Renata Parzych (przewodnicząca), Beata Sęk i Alina Lasota.

Dyrektor gimnazjum szczerze dziękował wszystkim za ciężką pracę, podsumował najważniejsze wydarzenia i konkursy, które odbyły się w szkole.

Następnie zostały wręczone liczne nagrody za wyniki w nauce, za najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego (fundowane tradycyjnie od wielu lat przez wójta gminy Kadzidło). Nie zabrakło nagród za osiągnięcia sportowe, wzorową frekwencję, działalność w wolontariacie, czy za wyjątkową postawę. Uczniowie odebrali nagrody z rąk dyrektora szkoły i zaproszonych gości. Dziewczęta ze szkolnego chóru przygotowały piękny występ. Na koniec była moc kwiatów, życzeń, szczerych podziękowań i licznych wzruszeń.

Wójt Dariusz Łukaszewski prosił absolwentów o serdeczną pamięć o gimnazjum, niebanalnych przedsięwzięciach podejmowanych wielokroć wspólnie z nauczycielami, poetyckim duchu szkoły, potrzebie pielęgnowania różnorodności, ciekawości dla świata, ludzi, miejsc bliskich i odległych. Wspomniał też o idei niewidzialnych mostów, łączących ludzi dobrej woli, podkreślając, że takim mostem było przez lata kadzidlańskie gimnazjum, z jego silnym szacunkiem dla przeszłości oraz szczerą otwartością na teraźniejszość i przyszłość. Wójt, który był również pierwszym dyrektorem kadzidlańskiego gimnazjum - przygotował miłą niespodziankę dla absolwentów przekazując każdemu uczniowi piękną, pamiątkową, metalową tarczę z patronem szkoły i fragmentem z Herberta: "Bądź wierny, idź..." oraz biało-czerwoną flagę.

Podczas uroczystości pożegnany został również, odbywający w tym roku staż, nauczyciel historii,  Marcin Tomczak, który choć był w gimnazjum tylko rok, na trwałe wpisał się wzorową postawą w wieloletnie gimnazjalne tradycje.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×