zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-05T12:55:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NIE PRZEGAP

Kalendarium weekendowych wydarzeń. Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

Gdzie warto być i w czym można wziąć udział w nadchodzący weekend? Zobaczcie nasze zestawienie wydarzeń odbywających się w naszym regionie w piątek, sobotę i w niedzielę.

Piątek, 5 listopada

godz. 16:30 – „Kino w szkole”

Akcję „Proszczepienne sąsiedzkie kino plenerowe antycovidove" przygotowało stowarzyszenie Projekt Radomir. W ramach akcji w Szkole Podstawowej w Obierwi odbędzie się seans filmowy dla dzieci. Dla widzów przygotowano film pt. "Luca". Początek o godzinie 16.30.

Sobota, 6 listopada

godz. 10:00 36. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Złotą Podwiązkę”.

Najlepsi tancerze z całej Polski będą zmagali się w turnieju, który odbędzie się w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

godz. 12:00 Gminny Hunertus Rzekuń 2021

Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak zapraszają na Gminny Hubertu Rzekuń 2021, który odbędzie się o godz. 12:00 przy świetlicy wiejskiej w Ławach. W programie m.in. pokaz sprawności kawaleryjskiej we władaniu białą bronią, pokaz skoków przez przeszkody, konkurs potęgi skoku, konkurs sprawnościowy, gonitwa św. Huberta za lisem na polach ławskich, dekoracja koni i wręczenie nagród, wojskowa grochówka i śpiewanie ułańskich piosenek przy ognisku, przejażdżki konne dla dzieci i młodzieży.

godz. 17:00 koncert Andrzeja Sikorowskiego

W ramach projektu Nastroje we Dwoje w Ostrołęckim Centrum Kultury wystąpi Andrzej Sikorowski.

Andrzej Sikorowski - urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Piosenki pisze od 40 lat. Od 1977 lider zespołu Pod Budą. Autor wszystkich jego tekstów, większości kompozycji. Współpracuje także z innymi wykonawcami. Ma w dorobku m. in. 4 analogowe single, 4 płyty analogowe i 15 płyt kom-paktowych nagranych z zespołem Pod Budą i antologię wydaną na 30-lecie zespołu. Nagrał również dwie płyty solowe („Moje piosenki”, „Zmowa z ze-garem”), trzy albumy z Mają Sikorowską („Kraków-Saloniki”, „Śniegu cieniutki opłatek”, „Sprawa rodzinna”), wspólną płytę z Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”). Dokonał wielu nagrań dla archiwum Polskiego Radia. Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Jego teksty piosenek zostały wydane w tomikach poetyckich „Lecz póki co żyjemy” i „Moje piosenki”. Wrażliwy poeta, biegły muzyk i niepowtarzalny śpiewak - artysta łączący owe trzy talenty we własną harmonijną całość.

Niedziela, 7 listopada

godz. 10:30 – „Niedziela w Muzeum”

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza do udziału w rodzinnych spotkaniach twórczych z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Spotkania kierowane są do osób, które pragną miło, twórczo i aktywnie spędzić niedzielny czas w gronie rodziny i przyjaciół. Uczestnicy zainspirowani folklorem kurpiowskim, aktualnymi wystawami oraz zabytkami z muzealnych zbiorów będą wraz z muzealnikami tworzyć w pracowni etnodizajnu.

W niedzielę, 7 listopada odbędą się warsztaty „Dekupaż patriotycznie”

Na zajęciach uczestnicy poznają technikę dekupażu, polegającą na zdobieniu przedmiotów za pomocą papierowych serwetek. Goście zdobędą podstawową wiedzę na temat wykorzystywanych metod i narzędzi, własnoręcznie przygotują ozdobę z motywem patriotycznym, którą zabiorą ze sobą do domu.

godz. 11:00 – Ostrołęcka Giełda Kolekcjonera.

W Klubie Lokator odbędzie się kolejna odsłona giełdy kolekcjonera, podczas której będzie można kupić, sprzedać, wymienić się lub pochwalić swoimi unikalnymi kolekcjami.


Wykaz wydarzeń sportowych - TUTAJ.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×