Pchli Targ

20

Kwi

2024

20 Kwi 2024 0800 - 1200
Targowisko Miejskie w Ostrołęce, ul. Zawadzkiego,

Dawno przeczytane książki, po które na pewno nikt nie sięgnie ponownie. Ubranka, w stanie niemal nowym, bo dzieci rosną tak szybko. Płyty, kupione kiedyś, gdy gust muzyczny był inny, niż obecnie. Nietrafione prezenty od znajomych. Pamiątki z wyjazdów, które obecnie zbierają tylko kurz. Zabawki, które spełniły już swoją rolę i leżą bezużyteczne. Małe kolekcje przeróżne, zbierane w dawnych latach czy otrzymane od kogoś z bliskich. Dziesiątki czy setki przedmiotów, kupionych kiedyś, bo przecież mogą się przydać, bo w danym momencie wydawały się niezbędne, bo trafiły do domu z dziesiątków innych powodów.

Niemal w każdym mieszkaniu, garażu czy piwnicy można znaleźć gromadkę takich rzeczy, których nikt nie używa, nikt już nie potrzebuje, a wyrzucić szkoda, bo są jak nowe lub nawet w ogóle nigdy nie używane. Kurzą się, zajmują miejsce, ale co z nimi zrobić, bo przecież nie trafią na śmietnik.

I tu mamy idealne rozwiązanie – na śmietnik nie, ale może na Pchli Targ? Skoro nam coś nie jest już przydatne, to pomyślmy: czy ta sama rzecz nie przyda się komuś innemu?

Idea pchlich targów nie jest nowa, na świecie istnieje od wielu lat. Ale w Ostrołęce dopiero od ubiegłego roku, kiedy to Stowarzyszenie „Unikat – Przyjazna Gmina” wcieliło w życie swój dojrzewający od kilku lat pomysł. I okazało się, że była to świetna decyzja. Dzięki życzliwości władz miasta i zarządcy miejsca, organizatorzy udostępniali bezpłatnie miejsca wszystkim tym, którzy w trzecią sobotę miesiąca (od kwietnia do października) postanowili dać drugie życie zalegającym przedmiotom i stawili się na pchlim targu. Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem, ilość wystawiających i kupujących rosła z miesiąca na miesiąc. Dlatego organizatorzy postanowili pójść za ciosem i zapraszają Państwa na drugi rok Pchlich Targów w Ostrołęce.

Pierwszy, tegoroczny Pchli Targ już w sobotę, 20 kwietnia, od godz. 8.00. Kolejne w każdą trzecią niedzielę miesiąca, czyli: 18 maja, 15 czerwca, 20 lipca, 17 sierpnia, 21 września, 19 października.

Co najważniejsze, każda osoba sprzedająca może nadal BEZPŁATNIE wystawić swoje towary na sprzedaż w miejscu wskazanym przez organizatora, a to dzięki uprzejmości Prezydenta Miasta. Organizator nie zapewnia stolików do ekspozycji towarów, należy zatem przygotować stoisko we własnym zakresie. Wystawcy zobowiązani są również do zapoznania się z Regulaminem Targów, który jest poniżej.

Wszelkie pytania można zadawać, wysyłając maila pod adres: okk.unikat@interia.pl lub telefonicznie: 604 667 928, 881 412 412.

Regulamin Pchlich Targów w Ostrołęce

1. Pchli Targ w Ostrołęce organizowany jest przez Stowarzyszenie "Unikat – Przyjazna Gmina", w każdą trzecią sobotę miesiąca, od kwietnia do października 2024 r., na terenie Targowiska Miejskiego w Ostrołęce, ul. Zawadzkiego, w godz. 8.00–12.00.

2. Uczestnictwo w Pchlim Targu jest bezpłatne – zarówno dla sprzedających, jak kupujących. Nie pobierana jest opłata targowa. Miasto Ostrołęka użyczyło bezpłatnie części terenu targowiska w celu organizacji targów

3. W Pchlim Targu może uczestniczyć każda osoba fizyczna (w tym dzieci pod opieką dorosłych).

4. W Pchlim Targu mogą wziąć udział wszyscy chętni, za wyjątkiem firm lub osób zajmujących się profesjonalną sprzedażą i przedsiębiorców oferujących hurtowe ilości przedmiotów.

5. Organizatorzy Pchlego Targu udostępniają osobom fizycznym wyznaczoną powierzchnię placu do prowadzenia handlu.

6. Organizator nie prowadzi wcześniejszej rezerwacji stoisk.

7. Organizator Pchlego Targu lub osoby przez niego wyznaczone wskazują miejsce na placu dla sprzedającego. Zastrzega się prawo do ograniczenia powierzchni handlowej dla każdej sprzedającej osoby.

8. Organizator zastrzega sobie prawo do decydowania o wpuszczeniu danej osoby na teren targów z uwagi na oferowane przedmioty lub inne okoliczności.

9. Organizator nie zapewnia stolików, krzeseł, wieszaków i innych rzeczy służących do rozkładania towarów.

10. Organizator zastrzega, że handlować można artykułami używanymi. Za zgodą organizatora dopuszcza się handel artykułami nieużywanymi, o ile nie są to ilości hurtowe.

11. Obowiązuje zakaz handlowania artykułami, których sprzedaż jest prawnie zabroniona lub karalna. Zabroniony jest handel przedmiotami niebezpiecznymi niedopuszczonymi do sprzedaży, wymagającymi koncesji lub posiadanie których jest niezgodne z prawem. Na Pchlim Targu obowiązuje również zakaz sprzedaży zwierząt i żywności.

12. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zakazu handlowania niektórymi artykułami wg własnego uznania. Za próby handlowania artykułami objętymi zakazem całkowitą odpowiedzialność ponosi sprzedający.

13. Każdy sprzedający zobowiązany jest do zachowania porządku na stoisku podczas Pchlego targu, i uprzątnięcia terenu po zakończeniu imprezy, zabrania swoich śmieci pod groźbą dodatkowej opłaty za wywóz pozostawionych nieczystości.

14. Organizator Pchlego Targu nie ponosi odpowiedzialności za źródło pochodzenia towarów wystawionych do sprzedaży, ich jakość, przepisy gwarancyjne oraz obowiązek podatkowy wynikający z kupna-sprzedaży. Sprzedający prowadzący działalność gospodarczą zobowiązani są do rejestrowania obrotu i kwot podatku należnego przy pomocy kasy fiskalnej.

15. Organizator zastrzega sobie prawo do nieudostępniania powierzchni handlowej lub przerwania sprzedaży osobom, które nie przestrzegają regulaminu, zakłócają porządek, są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

16. Sprzedający i kupujący zobowiązani są do wykonywania poleceń porządkowych wydawanych przez organizatora lub osoby przez niego upoważnione.

17. Na terenie Pchlego Targu obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i substancji odurzających.

18. Zdjęcia wykonywane podczas trwania Pchlego Targu w celu promocji wydarzenia, zostaną opublikowane na stronie www.klub-unikat.cba.pl/, a także na portalach społecznościowych (facebook).

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×