2014-09-03T14:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kamień węgielny nowoczesnej hali targowej uroczyście wmurowany [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W obecności władz spółki Kurpiowskie Centrum Handlowo-Usługowe oraz udziałowców, przedstawicieli samorządu miasta, instytucji finansującej budowę oraz wykonawcy uroczyście wmurowano kamień węgielny nowoczesnej hali targowej powstającej w miejscu dawnego targowiska przy ulicy Prądzyńskiego.

W uroczystościach udział wzięli m.in. prezydent Ostrołęki – Janusz Kotowski wraz z przedstawicielami Rady Miasta i ratusza, Marian Krupiński - radny sejmiku województwa mazowieckiego, Stanisław Ścibek – przedstawiciel inwestora, prezes spółki KCH-U, przedstawiciele wykonawcy, Banku Gospodarstwa Krajowego, projektant hali oraz udziałowcy zrzeszeni w KCH-U.

- To nasza wytrwałość i konsekwencja w działaniu całej spółki spowodowała, że jesteśmy w tym miejscu i możemy patrzeć z optymizmem w przyszłość. Współpraca ze wszystkimi, którzy swoimi staraniami przyczynili się do tego, że nasza hala targowa powstaje, pozwala mieć nadzieję, że w zaplanowanym terminie spotkamy się ponownie w tym samym miejscu i dokonamy uroczystego otwarcia hali. Hali, która będzie służyła wszystkim, kupcom, mieszkańcom oraz regionowi przez wiele lat - mówił podczas uroczystości Stanisław Ścibek.

W nowoczesnym budynku hali targowej znajdzie się około 280 różnego rodzaju lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni około 5 tys. m2. Znaczna część z nich należała będzie do kupców zrzeszonych w Kurpiowskim Centrum Handlowo-Usługowym. Pozostałe lokale przeznaczone zostaną pod wynajem na biura i usługi gastronomiczne. Elementem wyróżniającym budynek hali targowej na tle innych tego typu obiektów będzie ogromny parking usytuowany na dachu. Znajdzie się tu miejsce dla około 80 pojazdów.

Budowa hali ruszyła w maju a jej zakończenie planowane jest na połowę przyszłego roku. Jak zapewniają przedstawiciele wykonawcy i inwestora jeszcze do końca tego roku wykonany zostanie budynek w stanie surowym. Dzięki temu w zimę będą możliwe do zrealizowania wszelkie prace wewnątrz budynku.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×