zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2018-10-05T09:43:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kampania w szkołach na całego! Listy, billboardy, gazetki... Tak politycy walczą o głos rodziców

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
3
2
29

Zbliżają się wybory samorządowe, więc politycy zabiegają o względy rodziców uczniów ostrołęckich szkół czy przedszkoli. Wszak jest to bardzo liczna grupa elektoratu do pozyskania. Nic więc dziwnego, że dostajemy coraz to nowe sygnały o materiałach wyborczych w szkolnej przestrzeni. Tym razem list na szkolnej platformie napisał... prezydent Janusz Kotowski.

"Ostatnie dwa lata to czas wyjątkowo skutecznego pozyskiwania przez Samorząd Ostrołęki potężnych zewnętrznych środków inwestycyjnych nie obciążających budżetu Miasta. Pochodzą one z dotacji rządowych oraz z UE. Wielkim wsparciem są dla nas działania parlamentarzystów A. Czartoryskiego i R. Mamątowa oraz dobre relacje prezydenta Ostrołęki z wieloma ministrami oraz z premierem Mateuszem Morawieckim" - tak zaczyna się list, jaki prezydent Kotowski wystosował do rodziców uczniów z Przedszkola Miejskiego nr 9, Szkoły Podstawowej nr 10 i Zespołu Szkół nr 5.

Chodzi oczywiście o przebudowę ul. Blachnickiego, jaka jest obecnie realizowana. Rodzice dzieci mają często pretensje, że taka przebudowa nie została realizowana w wakacje, kiedy szkoły były puste, a rozpoczęła się wtedy, gdy dzieciaki wróciły do szkół. Powoduje to potężne problemy komunikacyjne. Prezydent Kotowski przeprasza rodziców za niedogodności, ale wstęp mówi sam za siebie - ten list może być odbierany za element kampanii wyborczej.

- Oczom swym nie wierzę. Wchodzę na szkolny serwis Librus, a otrzymuję list od prezydenta Kotowskiego, w którym chwali się swoimi dokonaniami - pisze jeden z naszych czytelników w mailu do redakcji. Uważa, że tego typu strona powinna służyć jedynie rodzicom, a nie politykom, promującym się przed wyborami.

Podobne odczucia mają też inni rodzice.Promocja polityczna w szkołach to nic nowego. Niedawno czytelnicy informowali nas o billboardach politycznych umieszczonych na terenie szkół. Po naszej interwencji zerwano billboard jednego z aktualnych radnych, jaki widniał przy Szkole Podstawowej nr 10.

Jeszcze wcześniej na profilu ruchu Bezpartyjne Miasto pojawiło się zdjęcie, które zrobić miała jedna z mam dziecka w ostrołęckim przedszkolu. Na fotografii widzimy rozłożoną gazetkę posła PiS Arkadiusza Czartoryskiego.Na pocieszenie dodać możemy, że wkrótce tego typu zagrywki dobiegną końca. Wszak wybory odbędą się 21 października, a ewentualna druga tura - 4 listopada. Po tym dniu będzie można odetchnąć. Na pięć lat.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×