eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kapsuła z defibrylatorem AED na budynku Urzędu Gminy w Baranowie

REKLAMA
zdjecie 9752
OSP BaranowoOSP Baranowo
REKLAMA

Na budynku Urzędu Gminy w Baranowie zainstalowana została kapsuła z defibrylatorem AED, który jest ogólnodostępny dla mieszkańców. Urządzenie zostało zakupione z Funduszu Sołeckiego dzięki przychylności mieszkańców dla propozycji realizacji tego projektu. Pomysłodawcą był Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie.

Wykorzystanie tego urządzenia w jak najszybszym czasie zwiększa szanse na przeżycie osób z zatrzymaniem krążenia nawet o kilkadziesiąt procent!

Jak go użyć?

W sytuacji gdy np. w Państwa domu, na podwórku, chodniku itp. dojdzie u jakiejś osoby do nagłego zatrzymania krążenia (NZK) oczywiście należy powiadomić bezwzględnie służby ratunkowe (tel. 999/112)

Wykorzystanie samego urządzenia jest proste. Po dodarciu do budynku Urzędu Gminy przekręcamy kapsułę z defibrylatorem w lewą stronę, wyciągamy urządzenie AED i udajemy się do osoby poszkodowanej, gdzie włączamy urządzenie, które będzie wydawało krok po kroku proste polecenia, należy je wykonywać.

Jeżeli do zatrzymania krążenia dojdzie u dziecka należy włożyć do urządzenia różowy klucz, dzięki czemu urządzenie przejdzie automatycznie w tryb pediatryczny. Kluczyk znajduje się po lewej stronie, tuż przy elektrodach.

Uwaga!

Po przekręceniu kapsuły w lewo jej podświetlenie zmieni barwę z koloru zielonego na mrugający czerwony, natychmiast włączy się system alarmowy oraz powiadomi on strażaków-ratowników o konieczności udzielenia pomocy i otworzeniu kapsuły!

Urządzenie ma wbudowany GPS oraz jest całodobowo monitorowane, dzięki czemu mamy podgląd na żywo gdzie znajduje się urządzenie.

Pozwoli to nam na bezproblemowe dotarcie na miejsce udzielania pomocy, gdzie będziemy mogli prowadzić działania ratownicze do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Należy pamiętać, że bezpodstawne otwarcie kapsuły oraz uruchomienie alarmu jest traktowane jako wywołanie fałszywego alarmu i grozi odpowiedzialnością karną

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×