2018-10-25T19:58:25+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Karolina z Ostrołęki walczy o powrót do zdrowia! Udostępnij, POMÓŻ

REKLAMA
REKLAMA
3
1
11

W serwisie pomagam.pl prowadzona jest zbiórka funduszy na leczenie 27-letniej Karoliny z Ostrołęki. Warto wspomóc, stawka jest ogromna - to życie ostrołęczanki!

W marcu 2016 roku Karolina została przyjęta na oddział chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, zdiagnozowano u niej depresję.

- Już wtedy czułam, że nie jestem sobą. Czułam, że coś jest ze mną nie tak, ja być powinno. Zastanawiałam się, co jest powodem moich dolegliwości i dlaczego tak bardzo źle się czuję. Po zakończeniu czteromiesięcznego leczenia i powrocie do domu, rozpoczęły się u mnie bóle głowy tzw. migrenowe, które tłumaczyłam winą przyjmowanych leków antydepresyjnych. Bóle głowy miewały okresy remisji, ale ich powrót stawał się coraz bardziej dokuczliwy - pisze Karolina.

Dalej było już tylko gorzej...

- We wrześniu 2017 roku zostałam przyjęta na oddział neurologii Szpitala specjalistycznego w Ostrołęce. Powodem przyjęcia były napadowe, mimowolne ruchy dystoniczne obu kończyn górnych i dolnych z nasileniem prawej strony, drętwienie kończyn. W badaniu MR z kontrastem wykryto ognisko 20x13x10 mm  w obrębie zakrętu skroniowego górnego po stronie prawej głowy. Zostałam skierowana do Kliniki Neurochirurgii CSK MSWiA w Warszawie, gdzie po obserwacji zalecono dalszą obserwację plus leki - dodaje.

Jednak w lutym tego roku Karolina dowiedziała się, że jest w ciąży. W lipcu trafiła na oddział ginekologiczno-położniczy w Ostrołęce z napadami padaczkowymi.'

- Po kolejnym badaniu MR głowy z kontrastem okazało się, że zmiana uległa powiększeniu 20x18x13mm. Ze względu na ciąże i życie moje i dziecka zapadła decyzja o przeprowadzeniu operacji jeszcze przed rozwiązaniem. Nie było czasu na zastanowienia. Zgodziłam się . Nigdy w życiu nie bałam się tak bardzo. Najbardziej bałam się o córeczkę, jak to zniesie i czy nie będę miała powikłań pooperacyjnych. Był to przecież 32 tydzień ciąży. Płakałam  i nie mogłam opanować lęku. Co pozwoliło mi przez to przejść? Ciąża, która dała mi siłę do walki, ogólnie dzieci i rodzina, dzięki którym wiedziałam, że mam do kogo wracać i że jestem potrzebna. 24 września bieżącego roku przeszłam operację. Było to makroskopowe, całkowite usunięcie guza prawego płata czołowego z dostępem przez kraniotomię skroniową prawostronną. Zmiana, która potencjalnie wyglądała na niezłośliwą, okazała się być guzem złośliwym, co potwierdziły wyniki badania histopatologicznego. Anaplastic astrocytoma (WHO GIII). Glejak złośliwy. Dalsze zalecenia to radioterapia z chemioterapią - przyznaje.

Leczenie jest jednak kosztowne i tu prośba do Państwa:

- Koszt leczenia znacznie przewyższają nasze możliwości finansowe.Z racji mojej choroby nie mogłam i nie mogę nadal podjąć pracy zawodowej.Z racji tego nie posiadam żadnych dochodów.Pracuje tylko mąż,który nie ma pracy stałej.Nasza sytuacja materialna na dzień dzisiejszy jest bardzo cìężka...wynajmujemy mieszkanie,moje leki i potrzeby dnia codziennego...nie starcza na podstawowe rzeczy.Dlatego też zmuszona jestem prosić o pomoc...każda złotówka się liczy.Na dzień dzisiejszy potrzebne mi są pieniądze na leki,wizyty lekarskie,specjalną dietę,dojazdy do Warszawy.Szansą dla mnie  jest też mniej inwazyjne leczenie jaką jest nowatorska metoda zwana pronoterapią. Stosuje ją Klinika w Krakowie. Bez pomocy finansowej nie mogę podjąć leczenia gdyż wszystko związane z moim leczeniem jest bardzo kosztowne.Chciałabym cieszyć się życiem!! Moim synkiem i córeczķą ,która już niedługo się urodzi. Każdego dnia boję się co będzie dalej. Czy dam radę?Jak sobię poradze?Boję się o swoje "jutro" - pisze Karolina.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Karoliny prowadzona jest w serwisie pomagam.pl - TUTAJ. Cel to 50 tysięcy złotych, na razie zebrano blisko 5 tysięcy. Zachęcamy Państwa do wpłat i pomocy. Razem możemy więcej!

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×