2012-06-19T14:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Karta Wielkiej Rodziny: Ostrołęcki ratusz będzie wspierał rodziny wielodzietne [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. J. Pych
REKLAMA

Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami, prezydent Janusz Kotowski przedstawił propozycję uruchomienia w Ostrołęce tzw. Karty Wielkiej Rodziny, przeznaczonej dla rodzin wielodzietnych. Dokument będzie upoważniać do zniżek za korzystanie z usług spółek miejskich.

Kotowski na początku spotkania znaczył, że choć najbardziej widoczne działania samorządu to  rozwój poprzez inwestycje, to jest także wiele innych celów, które trzeba realizować.

- Samorząd oceniany jest przez ilość i jakość inwestycji - mówił Kotowski. - Nasza polityka musi jednak dotykać także rzeczy społecznie użytecznych. Myślę, że w naszym mieście panuje równowaga pomiędzy wszystkimi sferami życia.

Program, który opracowany został wspólnie z wiceprezydentem Grzegorzem Płochą i radnymi Norbertem Dawidczykiem oraz Ryszardem Żukowskim, zakłada, że rodziny, które posiadają troje lub więcej dzieci, będą mogły korzystać ze zniżek za usługi świadczone przez niektóre miejskie spółki.

- Jak na razie, do współpracy zaprosiliśmy MZK, OCK, aquapark, MZOSTiT oraz żłobek miejski - wyliczał Grzegorz Płocha. - Chcielibyśmy także zachęcić do udziału w programie firmy i przedsiębiorców prywatnych.

Inicjatorzy projektu zapewnili, że zobowiązania nałożone na spółki miejskie będą pokryte z budżetu Ostrołęki, a dokładniej z pieniędzy zaoszczędzonych dzięki rozstrzygniętemu niedawno przetargowi na dostawę energii elektrycznej.

- Udało nam się wynegocjować jedne z najniższych cen w kraju. Prąd od nowego dostawcy będziemy otrzymywać od 1 lipca - powiedział Mariusz Prusaczyk, sekretarz ostrołęckiego ratusza. - Dzięki temu zaoszczędziliśmy ponad 2 miliony złotych.

Wydawaniem karty będzie zajmował się MOPR. Władze miasta szacują, że realizacja programu będzie kosztować około 170 000 zł i skorzysta z niego ponad 1200 rodzin. Projekt planowo rozpocznie się 1 września i potrwa 18 miesięcy. Jednak ostateczną decyzję o jego rozpoczęciu podejmą radni na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Dzięki projektowi rodzinny wielodzietne w Ostrołęce będą mogły skorzystać z następujących zniżek:

- 50 proc. zniżki na uczestnictwo w zajęciach i seansach filmowych w OCK;
- 50 proc. zniżki na korzystanie z usług parku wodnego;
- 50 proc. zniżki na opłatę stałą w żłobku (trzecie i kolejne dziecko);
- 50 proc. zniżki na wypożyczenie łyżew i korzystanie z kortów tenisowych przy ul. Witosa;
- Darmowe przejazdy autobusami MZK w weekendy.

Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1