eOstroleka.pl
Polska,

Katastrofa wiatrakowca! Prokuratura: Jednej z ofiar nie udało się zidentyfikować

REKLAMA
zdjecie 6563
zdjecie 6563
REKLAMA
zdjecie 6563
Posłuchaj
Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w dniu 19 listopada 2019 roku w miejscowości Chrcynno wypadku w ruchu powietrznym, w wyniku którego wiatrakowiec ze znajdującymi na jego pokładzie dwoma mężczyznami, spadł na płytę lotniska, w skutek czego osoby te poniosły śmierć na miejscu.

- Zrealizowane na miejscu  zdarzenia czynności, w szczególności oględziny miejsca wypadku z udziałem przedstawicieli Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w wysokim stopniu uprawdopodabniają podejrzenie, iż przyczyną wypadku była awaria wiatrakowca. Jako jedna z ofiar wypadku został zidentyfikowany instruktor lotu szkolno – treningowego Alojzy D. Zwłok drugiego z mężczyzn ze względu na znaczny stopień obrażeń termicznych nie można było zidentyfikować, przypuszczalnie należą one do jednego z kursantów. Na dzień dzisiejszy zostały zaplanowane sekcje zwłok obu denatów - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.



Jak napisano w komunikacie, aktualnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności przyczyn wypadku. Przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczana jest dokumentacja techniczna wiatrakowca oraz zapisy monitoringu wizyjnego znajdującego się na lotnisku.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×