Opłata od transakcji kartą nie będzie mogła przekroczyć 0,5 proc. Czy to oznacza, że w sklepach sieci Biedronka za zakupy zapłacimy kartą?
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o usługach płatniczych. Nowelizacja reguluje w ustawie wysokość tzw. opłaty interchange, pobieranej przy transakcjach kartami płatniczymi przez wydawców kart (banki) od akceptantów (punktów usługowo-handlowych) za pośrednictwem agentów rozliczeniowych. Opłata nie będzie mogła przekroczyć 0,5 proc. wartości transakcji.
Nowelizacja ma obowiązywać od 1 stycznia 2014 r., przy czym organizacje kartowe, banki wydające karty oraz agenci rozliczeniowi na zmianę umów będą mieli 6 miesięcy od wejścia w życie nowych przepisów.
Alfred Kubczak, dyrektor ds. Korporacyjnych Jeronimo Martins Polska w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria w marcu tego roku mówił, że zapowiadane obniżenie opłat interchange może być niewystarczające na wprowadzenie możliwości płacenia kartą w Biedronce.
Kiedy będzie można płacić kartą w Biedronce? [WIDEO]

Zobacz również
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
31 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
14 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
20 |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
28 | ![]() |
![]() |
1 | 2 | 3 | 4 |