eOstroleka.pl
,

Kierowca litewskiego tira: „Wszyscy jeżdżą tak jak ja”

REKLAMA
zdjecie 7679
fot. podlaska.policja.gov.plfot. podlaska.policja.gov.pl
REKLAMA
zdjecie 7679

Kierowca litewskiego tira nie zważając na znaki i przepisy drogowe niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy, nawet gdy jechali za nim policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Zatrzymany 23-latek twierdził, że „wszyscy jeżdżą tak jak on”. Został ukarany 1000 złotowym mandatem.

Wczoraj po południu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku patrolowali wiodącą w kierunku Warszawy drogę krajową nr 8.

W Mężeninie koło Zambrowa uwagę mundurowych przykuł mknący w kierunku stolicy litewski tir.

Zamontowany w policyjnym radiowozie wideorejestrator utrwalił jak kierowca ciężarówki lekceważąc zasady bezpieczeństwa, łamiąc przepisy i nie stosując się do znaków drogowych na skrzyżowaniu wyprzedzał inny samochód. Litewski man najpierw przejechał podwójną linię ciągłą, a następnie kontynuował manewr jadąc powierzchnią wyłączoną z ruchu. Pomiar prędkości auta wykazał również, że kierowca wielotonowego kolosa przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość aż o 32 kilometry.

Kierowca man-a nie reagował na podawane przez policjantów sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące mu zatrzymanie się. Ciężarowe auto rozpoczęło karkołomne wyprzedzanie kolejnego tira zmuszając jego kierowcę do zjechania na pobocze. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia na pobocze uciekali także nadjeżdżający z naprzeciwka dwaj kierowcy z samochodu osobowego i cysterny. W tym momencie litewska ciężarówka mknęła blisko 90 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 36 km/h.

Chwilę później policjanci zatrzymali pirata drogowego. 23-latek twierdził, że jest w drodze do Austrii. Mężczyzna był zaskoczony interwencją policjantów, gdyż jak twierdził „wszyscy jeżdżą tak jak on”.
Za swoje brawurowe wyczyny na „krajowej ósemce” został przez funkcjonariuszy ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

[źródło: podlaska.policja.gov.pl]

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×