eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Kierowca opla słono zapłacił za pośpiech – stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 6034

Funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki, działający w ramach grupy SPEED, zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Mężczyzna, prowadzący samochód marki Opel, pędził z prędkością 103 km/h, mimo że obowiązujące w tym miejscu ograniczenie wynosiło 50 km/h. Tak rażące naruszenie przepisów drogowych miało dla niego poważne konsekwencje.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeśli w tym czasie zdecyduje się wsiąść za kierownicę i zostanie ponownie zatrzymany, okres ten wydłuży się do sześciu miesięcy.

Na tym jednak kary się nie skończyły. Pirat drogowy otrzymał także mandat w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość w terenie zabudowanym stanowi jedno z największych zagrożeń na drogach, zwiększając ryzyko tragicznych w skutkach wypadków. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole i surowe konsekwencje dla osób lekceważących przepisy ruchu drogowego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8  9  10  11 dk12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×