eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kino za Rogiem w Myszyńcu

REKLAMA
zdjecie 9637
REKLAMA
zdjecie 9637

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej zostało laureatem konkursu „Kino za Rogiem”. Konkurs został ogłoszony w listopadzie 2013 r. przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. „Konkurs Ofert KzR" organizowany był w ramach projektu „Stworzenie powiązania kooperacyjnego „Mazowiecki Klaster – Małe Kina Społecznościowe (MKS)”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”. Działanie 1.6 „Wspieranie powiązań kooperacyjnych o znaczeniu regionalnym” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do otwarcia „Kina za Rogiem” w RCKK. Kino rozpocznie swoją działalność najpóźniej w kwietniu 2014 r.

Sieć Kin za Rogiem skupia małe kina (20 osób) i sale multimedialne tworzone w ramach istniejącej już infrastruktury publicznej i prywatnej, takiej jak np.: szkoły i ośrodki edukacyjne, ośrodki sportowe, biblioteki, domy kultury, kawiarnie.

Misją KzR jest stworzenie alternatywy kulturowej wykorzystującej potencjał technologii cyfrowych, pozwalający na elastyczny, dopasowany do indywidualnych gustów odbiorców dostęp do dóbr kultury.

Projekt Kino za Rogiem jest odpowiedzią na potrzebę obcowania ze sztuką filmową w kameralnym gronie, w grupie przyjaciół, w kinie, w którym cały repertuar jest stale dostępny „na życzenie”. W sieci kin KzR widz może oglądać nie tylko filmy. Sala kinowa, która jest zarazem salą multimedialną umożliwia dostęp do transmisji na żywo wydarzeń kulturalnych i sportowych, jak również do innych treści multimedialnych, w tym także prezentacji własnych treści audiowizualnych widzów.

Kino za Rogiem to alternatywa dla tych, którzy chcą zobaczyć w kinie więcej niż tylko mainstreamowy repertuar. W małych miasteczkach misja KzR ma ambicję przywrócić modę (a często i możliwość) oglądania filmów w kinie. Małe społeczności lokalne, zgrupowane wokół KzR będą miały również dostęp do polskiej i światowej klasyki filmowej, w tym do filmów zrekonstruowanych cyfrowo w ramach projektu KinoRp.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×