2012-07-06T11:53:00+02:00 eOstroleka.pl
,

Klienci Sky Club wracają do Polski: Biurem podróży zajmie się prokuratura

REKLAMA
zdjecie 4128
REKLAMA

Marszałek Województwa Mazowieckiego sprowadził już do kraju około 2000 klientów biura podróży Sky Club. Wśród nich znalazło się 800 turystów, którzy zgodnie z planem zakończyli swój wypoczynek. Do końca dnia powróci kolejnych 1090 osób. 5 lipca marszałek Adam Struzik złożył także do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli spółki prawa handlowego Sky Club.

- W ciągu ostatniej doby od upadku biura podróży Sky Club udało nam się zorganizować powrót do kraju dla blisko 2 tys. osób. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z konsulami, którzy informują nas o sytuacji turystów przebywających poza granicami. Do końca tygodnia chcemy sprowadzić do Polski te osoby, które z różnych przyczyn nie mogą kontynuować wypoczynku. Pozostali turyści, którzy mają opłacone hotele i pobyt, powrócą do kraju według planu. Oczywiście na bieżąco będziemy monitorować ich sytuację - pokreślił marszałek Adam Struzik. - Składam także do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli spółki prawa handlowego Sky Club, polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów spółki.

Pracownicy urzędu marszałkowskiego organizują powrót do kraju około 5 tys. klientów biura podróży Sky Club. Monitorują sytuację turystów za granicą i weryfikują otrzymywane listy poszkodowanych. W każdym z miejsc, w których przebywają klienci biura, sytuacja jest inna. Część turystów ma możliwość kontynuowania urlopu, w niektórych hotelach mogą pozostać około kilku dni. Niestety, zdarzają się też przypadki wykwaterowywania ludzi z hoteli. Te grupy są w pierwszej kolejności sprowadzane do kraju.
 
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i służbami dyplomatycznymi, które na bieżąco monitorują sytuację turystów na miejscu w hotelach.
 
W czwartek do Polski powróciło już około 1000 osób, z czego 800 zgodnie z planem. Turyści wracali z Egiptu (Sharm el Sheikh - 450 osób, z czego 277 planowo), z Turcji (Antalya 183 osoby) oraz z Grecji (Korfu - 245 osób, Kreta - 138 osób).
 
W piątek do kraju powróci kolejnych ponad 1090 osób. Będą to powroty z Grecji (Korfu - 139 osób), Hiszpanii (Ibiza - 19 osób, Teneryfa - 147 osób), Turcji (Bodrum - około 340 osób). Do Polski wrócą wszyscy turyści przebywający w Maroku (230 osób) oraz Tunezji (153 osoby). Szczegółowy plan wylotów znajduje się w załączniku.
 
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik powołał specjalny zespół, który pracuje w trybie ciągłym 24-godzinnym. Urzędnicy monitorują sytuację i udzielają wszelkich informacji związanych z upadłością biura. Do dyspozycji klientów oddana została infolinia (22) 59 79 544 oraz adres e-mail: skyclub@mazovia.pl. Wszelkie niezbędne informacje publikowane są też na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego - www.mazovia.pl.
 

4 lipca biuro podróży Sky Club sp. z o.o. poinformowało Marszałka Województwa Mazowieckiego o złożeniu wniosku o upadłość. Urząd marszałkowski natychmiast podjął działania mające na celu udzielenie pomocy poszkodowanym turystom.

Urząd marszałkowski jest zobowiązany, na mocy ustawy o usługach turystycznych, do zapewnienia turystom powrotu do kraju. Samorząd Województwa Mazowieckiego nie ponosi żadnej odpowiedzialności materialnej za zobowiązania SKY CLUB Sp. z o.o. Zarówno powroty turystów do kraju, jak i roszczenia osób, które wykupiły wycieczki, a z nich nie skorzystały będą wypłacane do kwoty gwarancji ubezpieczeniowej - 25 mln zł.


[źródło: mazovia.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×