zdjecie 762
zdjecie 762
2012-07-06T11:53:00+02:00 eOstroleka.pl
,

Klienci Sky Club wracają do Polski: Biurem podróży zajmie się prokuratura

REKLAMA
REKLAMA

Marszałek Województwa Mazowieckiego sprowadził już do kraju około 2000 klientów biura podróży Sky Club. Wśród nich znalazło się 800 turystów, którzy zgodnie z planem zakończyli swój wypoczynek. Do końca dnia powróci kolejnych 1090 osób. 5 lipca marszałek Adam Struzik złożył także do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli spółki prawa handlowego Sky Club.

- W ciągu ostatniej doby od upadku biura podróży Sky Club udało nam się zorganizować powrót do kraju dla blisko 2 tys. osób. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z konsulami, którzy informują nas o sytuacji turystów przebywających poza granicami. Do końca tygodnia chcemy sprowadzić do Polski te osoby, które z różnych przyczyn nie mogą kontynuować wypoczynku. Pozostali turyści, którzy mają opłacone hotele i pobyt, powrócą do kraju według planu. Oczywiście na bieżąco będziemy monitorować ich sytuację - pokreślił marszałek Adam Struzik. - Składam także do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli spółki prawa handlowego Sky Club, polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów spółki.

Pracownicy urzędu marszałkowskiego organizują powrót do kraju około 5 tys. klientów biura podróży Sky Club. Monitorują sytuację turystów za granicą i weryfikują otrzymywane listy poszkodowanych. W każdym z miejsc, w których przebywają klienci biura, sytuacja jest inna. Część turystów ma możliwość kontynuowania urlopu, w niektórych hotelach mogą pozostać około kilku dni. Niestety, zdarzają się też przypadki wykwaterowywania ludzi z hoteli. Te grupy są w pierwszej kolejności sprowadzane do kraju.
 
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i służbami dyplomatycznymi, które na bieżąco monitorują sytuację turystów na miejscu w hotelach.
 
W czwartek do Polski powróciło już około 1000 osób, z czego 800 zgodnie z planem. Turyści wracali z Egiptu (Sharm el Sheikh - 450 osób, z czego 277 planowo), z Turcji (Antalya 183 osoby) oraz z Grecji (Korfu - 245 osób, Kreta - 138 osób).
 
W piątek do kraju powróci kolejnych ponad 1090 osób. Będą to powroty z Grecji (Korfu - 139 osób), Hiszpanii (Ibiza - 19 osób, Teneryfa - 147 osób), Turcji (Bodrum - około 340 osób). Do Polski wrócą wszyscy turyści przebywający w Maroku (230 osób) oraz Tunezji (153 osoby). Szczegółowy plan wylotów znajduje się w załączniku.
 
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik powołał specjalny zespół, który pracuje w trybie ciągłym 24-godzinnym. Urzędnicy monitorują sytuację i udzielają wszelkich informacji związanych z upadłością biura. Do dyspozycji klientów oddana została infolinia (22) 59 79 544 oraz adres e-mail: skyclub@mazovia.pl. Wszelkie niezbędne informacje publikowane są też na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego - www.mazovia.pl.
 

4 lipca biuro podróży Sky Club sp. z o.o. poinformowało Marszałka Województwa Mazowieckiego o złożeniu wniosku o upadłość. Urząd marszałkowski natychmiast podjął działania mające na celu udzielenie pomocy poszkodowanym turystom.

Urząd marszałkowski jest zobowiązany, na mocy ustawy o usługach turystycznych, do zapewnienia turystom powrotu do kraju. Samorząd Województwa Mazowieckiego nie ponosi żadnej odpowiedzialności materialnej za zobowiązania SKY CLUB Sp. z o.o. Zarówno powroty turystów do kraju, jak i roszczenia osób, które wykupiły wycieczki, a z nich nie skorzystały będą wypłacane do kwoty gwarancji ubezpieczeniowej - 25 mln zł.


[źródło: mazovia.pl]

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×