2019-05-09T23:59:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kłopoty z prawem wiceprezydenta Ostrołęki. Jest podejrzany o cztery przestępstwa!

REKLAMA
REKLAMA
21
3
171

Wiceprezydent Ostrołęki ma kłopoty z prawem. Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej podejrzewa go o popełnienie czterech przestępstw zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym. Maciej Kleczkowski nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sprawa może trafić do sądu.

O sprawie Macieja Kleczkowskiego pisaliśmy już wielokrotnie w naszym serwisie. Jeszcze w ubiegłym roku do ostrołęckiej prokuratury wpłynęło anonimowe zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez obecnego wiceprezydenta Ostrołęki.

Oświadczenia majątkowe Kleczkowskiego budzą wątpliwości. Przez ostatnie lata z poszczególnych rubryk oświadczenia majątkowego znikał niemal cały majątek i oszczędności samorządowca, rosły za to długi. Doszło nawet do tego, że w ubiegłym roku w ciągu trzech miesięcy zobowiązania wiceprezydenta wzrosły o około 13 tysięcy złotych. Jak informowaliśmy, polityk miał kłopoty ze spłacaniem prywatnych pożyczek. Jedną z nich - w wysokości 15 tysięcy złotych - wierzyciel musiał wyegzekwować w sądzie. I to mimo tego, że Kleczkowski sam zarabiał bardzo solidnie - w 2018 roku jego dochód wyniósł ponad 143 tysiące złotych.

W obronie wiceprezydenta stanął Łukasz Kulik. Prezydent Ostrołęki wydał specjalne oświadczenie, w którym poinformował, że kłopoty finansowe Kleczkowskiego spowodowane są chorobą jego matki i środkami finansowymi wydatkowanymi na jej leczenie.

Informacje zawarte w zawiadomieniu najpierw zweryfikowała policja, a następnie - prokuratura. Sprawę przeanalizowano i Maciej Kleczkowski ma już status podejrzanego o popełnienie czterech przestępstw.

-  Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Maciejowi K., podejrzanemu o popełnienie czterech przestępstw polegających na zatajeniu prawdy w oświadczeniach majątkowych radnego Rady Miasta Ostrołęka oraz wiceprezydenta Miasta Ostrołęka składanych za rok 2017 i 2018. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień - poinformowała nas Elżbieta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Jeżeli prokuratura potwierdzi dotychczasowe ustalenia, kolejnym krokiem może być skierowanie aktu oskarżenia do sądu. Zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym (art. 233 kk - fałszywe zeznania) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×