eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Kłusownicy zastrzelili samicę łosia [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2109
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Zastrzelili klępę, trafili za to do aresztu. Kłusownicy wpadli w ręce policji dzięki zgłoszeniu od świadka zdarzenia. Mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie jednego z kompleksów leśnych w powiecie ostrołęckim. Przypadkowa osoba zauważyłą jak trzech mężczyzn zastrzeliło samicę łosia. Zabite zwierzę próbowali wywieźć z lasu. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Przy mężczyznach znaleziono tuszę samicy łosia, na którą obowiązuje zakaz polowania. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który zabezpieczył z tuszy zwierzęcia pocisk do dalszych badań porównawczych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie zwierzyny bezprawnie pozyskanej wartość skłusowanego zwierzęcia oszacowano na kwotę 14000 złotych. Mężczyźni w wieku od 34 do 63 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że dwóch z zatrzymanych kłusowników jest myśliwymi. Jednak polowali oni nie w swoim obwodzie łowieckim. Ponadto nie posiadali indywidualnych zezwoleń na polowanie w tym terenie. W miejscu ich zamieszkania policjanci zabezpieczyli 5 jednostek broni myśliwskiej oraz dużą ilość amunicji. U jednego z mężczyzn znaleziono amunicję, na którą nie posiadał zezwolenia.

Dalsze czynności procesowe w tej sprawie przejęli funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Zebrali oni materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów z ustawy prawo łowieckie dotyczących polowania w okresie ochronnym bez uprawnień do polowania. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego posiadania amunicji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×