eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejna próba odwołania przewodniczącego Maciaka

REKLAMA
zdjecie 3121
zdjecie 3121
Dariusz Maciak, przewodniczący Rady MIasta (fot. eOstrołęka.pl)Dariusz Maciak, przewodniczący Rady MIasta (fot. eOstrołęka.pl)
REKLAMA
zdjecie 3121
W najbliższy czwartek, 31 stycznia, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, zwołana na wniosek siedmioosobowej grupy radnych, którzy już po raz drugi w tej kadencji spróbują odwołać przewodniczącego Dariusza Maciaka.

Pod wnioskiem, który wpłynął do kancelarii rady jeszcze w trakcie trwania dzisiejszej sesji podpisali się radni: Anna Szczubełek, Wiesław Piaściński, Tadeusz Kaczyński, Wojciech Zarzycki, Mirosław Dąbkowski, Maciej Kleczkowski i Mariusz Popielarz. Wcześniej, podczas dyskusji nad porządkiem obrad dzisiejszej sesji radni, którzy podpisali się pod wnioskiem o odwołanie przewodniczącego Maciaka, demonstracyjnie wyszli z sali plenarnej. Powodem takiej reakcji grupy radnych Platformy Obywatelskiej i Naszej Ostrołęki było niezadowolenie z faktu niewprowadzenia pod porządek obrad projektu uchwały dotyczącej zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Gorbatowa, przy galerii Alius. Projekt uchwały, który tak bardzo poróżnił radnych był już przez nich przegłosowany podczas jednej z wcześniejszych sesji.

Zwołana w trybie nadzwyczajnym sesja odbędzie się w czwartek, 31 stycznia, o godzinie 16:30. Obrady będzie można śledzić na żywo w naszym serwisie.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18  19  20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×