zdjecie 1233
zdjecie 1233
zdjecie 1233
2018-12-26T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejna stacja paliw w Ostrołęce? Mieszkańcy mają wątpliwości

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.comzdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com
REKLAMA
0
0
18

Przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Warszawy i Al. Jana Pawła II ma powstać stacja paliw i myjnia. Okoliczni mieszkańcy protestują i proszą o pomoc radnego Mariusza Łubę. Ten interpelował do prezydenta Łukasza Kulika i doczekał się już odpowiedzi. Co dalej z tą inwestycją?

Radny Mariusz Łuba w imieniu mieszkańców poprosił o wyjaśnienie sprawy budowy stacji paliw, która miałaby powstać przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Warszawy z aleją Jana Pawła II. W listopadzie mieszkańcy okolicznych bloków dowiedzieli się o planach budowy stacji paliw oraz myjni na sześć stanowisk. Nie podoba im się ten pomysł - z wielu powodów.

Jednym z nich są zanieczyszczenia ze stacji paliw i myjni, jak również opary paliw płynnych i gazów, unoszące się w powietrzu. Efektem nowej stacji paliw może też być eskalacja hałasu i natężenia ruchu. "Tego typu inwestycje wyrastają w naszym mieście jak grzyby po deszczu" - dodaje radny Mariusz Łuba.

- Dla planowanego przedsięwzięcia, po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego i uzyskaniu wymaganych prawem opinii, prezydent Ostrołęki wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Teren, na którym planowana jest budowa nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Na obecnym etapie procedowania inwestor spełnia wymogi prawne - wyjaśnia Łukasz Kulik.

Jak się okazało, inwestor wraz z wnioskiem o wydanie decyzji dołączył wszystkie dokumenty  niezbędne do rozpatrzenia sprawy, w tym kartę informacyjną rozszerzoną o obliczenia rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń do powietrza oraz emisji hałasu z których wynika, że standardy emisyjne zostaną dotrzymane, a instalacja nie wpłynie negatywnie na środowisko oraz na zdrowie i odczucia pobliskich mieszkańców. Z uwagi na to nie stwierdzono potrzeby opracowywania raportu oddziaływania na środowisku. Na obecnym etapie nie było podstaw do odmowy wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ strony postępowania złożyły odwołanie, które wraz z aktami sprawy zostało przekazane do organu odwoławczego, tj. Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ostrołęce.

Wydanie decyzji środowiskowej nie oznacza jeszcze pozwolenia na budowę. Ma ona jedynie ocenić czy z punktu widzenia oddziaływania na środowisko inwestycja jest dopuszczalna i w jakim kształcie.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×