eOstroleka.pl
Polska,

Kolejne zatrzymania w aferze pedofilskiej z udziałem ostrołęczanina [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. policja.plfot. policja.pl
REKLAMA

Centralne Biuro Śledcze Policji kontynuuje akcję przeciw pedofilom, w której podejrzany jest także ostrołęczanin Krzysztof "Tuptuś" W. Dzięki lipcowej publikacji wizerunków podejrzanych, funkcjonariusze dokonali zatrzymania kolejnych siedmiu osób. Prokuratura postawiła kolejne zarzuty w tej sprawie.

Przypomnijmy, w grudniu 2015 roku Centralne Biuro Śledcze Policji wkroczyło do jednego z mieszkań przy ul. Poznańskiej w Ostrołęce, gdzie dokonało zatrzymania Krzysztofa W., znanego w Ostrołęce jako "Tuptuś". Był on znany z działalności charytatywnej, od lat pracował z dziećmi. W lipcu 2016 roku CBŚP opublikowało za zgodą sądu wizerunek podejrzanego ostrołęczanina i poprosiło o dalsze informacje w tej sprawie. Siatka pedofili wciąż była rozpracowywana, a niedawno doszło do kolejnych zatrzymań.

CBŚP zatrzymało kolejne siedem osób w tej sprawie. Policjanci poznańskiego CBŚP ustalili, że sprawcy wyszukiwali swoje ofiary za pośrednictwem forów internetowych i portali społecznościowych, których użytkownikami byli głównie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Materiały, które były umieszczane w sieci, mężczyźni pozyskiwali za pośrednictwem komunikatorów i kamerek internetowych. Zatrzymani nawiązywali znajomość z dziećmi, które były przez nich nakłaniane do rozbierania się i wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni wymieniali się plikami  za pośrednictwem specjalnie do tego dedykowanych kanałów przesyłu danych i poczty elektronicznej.

Teraz w kilku województwach: lubelskie, opolskie, zachodniopomorskie, śląskie zostało zatrzymanych 7 mężczyzn zaangażowanych w ten proceder. Jest to kontynuacja sprawy, w której sąd zezwolił na rozpowszechnienie wizerunków podejrzanych. Po publikacji w mediach, w lipcu 2016 roku, policjanci CBŚP ustalili kolejne osoby biorące udział m.in. w rozpowszechnianiu pornografii dziecięcej.

Przypomnijmy, że policjanci CBŚP z Poznania zajęli się sprawą pod koniec 2014 roku. Ustalili, że w przestępczy proceder zaangażowani są mieszkańcy siedmiu województw w kraju, a także Norwegii i Irlandii. Do pierwszych zatrzymań doszło w drugiej połowie 2014 roku. Wtedy to Policjanci z CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Do kolejnych zatrzymań doszło w roku 2015. Wśród zatrzymanych był nieletni, którego sprawą zajął się sąd rodzinny i nieletnich. Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, dyski przenośne, pendrivy i płyty CD oraz DVD zawierające treści pedofilskie.

Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano 22 podejrzanych, którzy zostali tymczasowo aresztowani.

Źródło: policja.pl/własne

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×