zdjecie 5254
2017-02-16T20:10:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejne zmiany w ostrołęckiej oświacie [WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
5
0
2

Ostrołęccy radni w czwartkowy wieczór zajęli się kolejnymi sprawami ostrołęckiej oświaty. Podczas nadzwyczajnej sesji ustalili oni nowe granice obwodów do szkół podstawowych. Przyjęli także kryteria drugiego etapu rekrutacji do przedszkoli. Zobacz wideo i zdjęcia.

Jednym z elementów nadzwyczajnej sesji Rady Miasta było rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Ostrołęka oraz określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Liczby punktów za każde kryterium będą przyznawane w sposób następujący:

1) dziecko, obojga rodziców pracujących, wykonujących pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczących się w trybie dziennym, prowadzących gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą. Kryterium stosuje się również do rodzica samotnie wychowującego dziecko - 32 pkt;
2) rodzina dziecka korzysta ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, - 16 pkt;
3) dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza już lub bierze udział w postępowaniu rekrutacyjnym do wybranego przedszkola pierwszego wyboru lub szkoły wskazanych na pierwszej pozycji we wniosku - 8 pkt;
4) czas pobytu dziecka powyżej 5 godzin dziennie - 4 pkt;
5) dziecko uczęszczające wcześniej do publicznego żłobka (placówki opieki nad dzieckiem do lat 3)- 2 pkt;
6) lokalizacja przedszkola położonego najbliżej miejsca zamieszkania - 1 pkt.

W przypadku uzyskania przez kandydatów równorzędnych wyników w postępowaniu rekrutacyjnym decyduje data i godzina złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami i oświadczeniami w placówce pierwszego wyboru. Jak nowe zasady wyjaśniają rządzący ostrołęcką oświatą?

- Chcieliśmy określić takie kryteria, które w maksymalny sposób dawałyby szansę tym dzieciom, które są na terenie miasta zamieszkałe. Wiemy, że co roku z terenu gmin ościennych trafiają do przedszkoli publicznych i niepublicznych w mieście dzieci, które powinny być tak naprawdę na terenie gminy, bo zadaniem gminy jest zapewnienie opieki wychowania przedszkolnego. Ze statystyk z lat poprzednich wynika, że nie przyjmowaliśmy od 80 do nawet 136 dzieci do przedszkoli. Od 1 września 2017 roku będzie to naszym obowiązkiem, by dzieci 3-letnie znalazły takie miejsca - mówił Mirosław Rosak, szef Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki. W tym punkcie radni byli zgodni, przyjęli uchwałę jednogłośnie (17 za).

Jednogłośnego spojrzenia na sprawę nie było już w przypadku projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe. Radni przedstawiali różne wątpliwości dotyczące planowanych obwodów publicznych szkół podstawowych. Więcej o nowej rejonizacji ostrołęckich podstawówek znaleźć można w naszym artykule. Za przyjęciem projektu zagłosowało 15 radnych, w głosowaniu nie wzięli udziału radni PO - Maciej Kleczkowski i Waldemar Popielarz - choć byli obecni na sesji.

Zapis wideo z sesji rady miasta w technologii 360 stopni można obejrzeć poniżej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×