eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejny budynek znika z miejskiego krajobrazu. Była w nim zajezdnia dawnego PKS-u [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7618
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Na placu dawnej zajezdni PKS przy ulicy Zawadzkiego “Zośki” trwają prace rozbiórkowe budynku, w którym funkcjonowały biura państwowego przewoźnika. To kolejny etap zmian jakie czekają ten sektor Ostrołęki. Co powstanie na tym olbrzymim placu?


Nieruchomość położona między ulicami Witosa i Zawadzkiego “Zośki” należała w przeszłości do PKS, potem do spółki Mobilis. Przez wiele lat funkcjonowała tu zajezdnia autobusowa. Obecnie dysponentem atrakcyjnej nieruchomości jest spółka "MK Inwestycje R. Mendalka, M. Keller Spółka Jawna" zajmująca się działalnością deweloperską. Firma nabyła prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości. Wspólnikami spółki są osoby prowadzące również działalności gospodarcze związane bezpośrednio z wykonawstwem budowlanym.


Jak już informowaliśmy w październiku 2022 roku obecny zarządca nieruchomości planuje wybudowanie na tym terenie osiedla bloków wielorodzinnych. W tym celu rozpoczęto procedurę zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które pozwolą na budowę w tym miejscu nowoczesnego osiedla mieszkaniowego.Kilka dni temu na placu pojawiły się ekipy budowlane, rozpoczęto prace rozbiórkowe. Burzony jest budynek, w którym za czasów świetności funkcjonowały biura i administracja PSK a potem spółki Mobilis.


@eostroleka.pl #rozbiorka #rozbiórkabudynków #Ostrołęka #pks #inwestycja ♬ House Tour - FASSounds

Czy prace rozbiórkowe to zwiastun przystąpienia do kolejnego etapu realizacji inwestycji, która ma zmienić oblicze tej części Ostrołęki? O szczegóły zapytaliśmy u źródła. Czekamy na odpowiedź.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×