2013-06-10T10:17:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Kolejny sukces ostrołęckiej Szkoły Promocji Zdrowia [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. SzPZ w Ostrołęce
REKLAMA
Po raz kolejny Szkoła Promocji Zdrowia działająca przy II Liceum Ogólnokształcącym zwyciężyła podczas Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia, która odbyła się piątek, 7 czerwca w Radomiu. Tym razem zmagania odbywały się pod hasłem „Czy starości należy się uczyć”.

W ramach olimpiady młodzież przygotowywała się do konkurencji sportowych, konkursu wiedzy dotyczącej tematyki starości, konkurencji z zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne (najlepsze brały udział w konkursie, które oceniała komisja z Urzędu Marszałkowskiego Departamentu Zdrowia w Warszawie).

Do konkurencji pierwszej pomocy przedmedycznej młodzież zaczęła się przygotowywać już w maju podczas kursu organizowanego przy pomocy ostrołęckiego Meditransu (ratownik medyczny Kamil Budny) i pracowników Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, który odbył się w Popielnie w dniach 1-2 maj 2013 roku. Z ramienia szpitala młodzież przygotowywała mgr pielęgniarstwa Beata Żebrowska, która pełni funkcję opiekuna medycznego programu "SzPZ" oraz pielęgniarka SOR - u mgr Grażyna Żebrowska.

Drużyna ostrołęcka (w składzie Aldona Kordek i Wojciech Kaczyński - uczniowie klasy II c) na olimpiadzie w konkurencji pierwszej pomocy zajęła I miejsce (opiekun Beata Żebrowska) , w konkurencji prezentacja multimedialna (Paulina Karlińska - klasa I c) zajęła II miejsce (opiekun Agnieszka Pragacz).

Poza tym przeprowadzono pięć konkurencji sportowych takich jak: zagrywka sterowana, skakanka duża, tor przeszkód, bilard i skaczące piłki. W każdej konkurencji sportowej brały udział drużyny 10-osobowe (5 dziewcząt i 5 chłopców), którzy przygotowywani byli przez nauczycieli wychowania fizycznego (Marta Sobczak, Justyna Trzeciak-Samluk, Paweł Czartoryski).

Pierwszy raz w historii Olimpiad SzPZ po zsumowaniu punktów z konkurencji sportowych i pozostałych przyznano dwa  I miejsce: dla drużyny z Ostrołęki i Radomia. Jedną z części olimpiady były pokazy artystyczne z każdej szkoły.  II LO reprezentowało dwoje uczniów - śpiew Kinga Małkowska i akordeon - Mateusz Gasek.

- Cała impreza promująca zachowania prozdrowotne i zdrową rywalizację dała młodzieży dużo radości i zadowolenia, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia – powiedziała nam koordynator programu Szkoły Promocji Zdrowia oraz udziału reprezentacji z Ostrołęki w olimpiadzie Beata Samorajska.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2