eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejny sukces policyjnych ratowników z Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Po raz kolejny policyjny duet – mł. asp. Michał Antczak i sierż. sztab. Janusz Kośnik zajęli zaszczytne I miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Nasi mundurowi reprezentować będą garnizon mazowiecki w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w słupskiej szkole policyjnej.

- Każdy z nas ma świadomość, że udzielanie fachowej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia jest sprawą kluczową. To właśnie pierwsze minuty bardzo często decydują o czyimś życiu. Dlatego policjanci z Ostrołęki będąc często jako pierwsi na zdarzeniach drogowych cały czas podnoszą swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W zawodach uczestniczyli policjanci posiadający aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podstawowym celem zmagań było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyłonienie reprezentacji garnizonu mazowieckiego, która weźmie udział w finale rywalizacji w Szkole Policji w Słupsku. W wojewódzkich eliminacjach udział wzięło 28 reprezentacji Komend Miejskich i Powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego oraz SPPP w Radomiu i SPPP w Płocku. W sumie 30 zespołów dwuosobowych.

Tegoroczne zawody obfitowały w zróżnicowanie oraz nowości organizacyjne. Uczestnicy inaczej niż w latach ubiegłych, tym razem musieli się zmagać prócz testu wiedzy ogólnej, aż z trzema różnymi sytuacjami, w których trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale też trafnością w podejmowaniu decyzji, refleksem, profesjonalizmem i współdziałaniem z partnerem. Scenki odbywały się w zbliżonych do realnych warunkach, a charakteryzacje osób poszkodowanych niewiele odbiegały od rzeczywistych. To wszystko sprawiało, że uczestnicy konkursu mogli poczuć się jak na prawdziwej interwencji.

Eliminacje wygrała drużyna z Komendy Miejskiej Policji  w Ostrołęce w składzie mł. asp. Michał Antczak oraz sierż. szt. Janusz Kośnik i to ona pojedzie w dniach 30.05 – 01.06 br. do Słupska. Miejsce drugie zajęła reprezentacja SPPP w Radomiu w składzie sierż. Krzysztof Banaszkiewicz i st. post. Kamil Kapciak. Miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie KPP w Przasnyszu, którą tworzyli sierż. sztab. Artur Długokęcki i st. sierż. Robert Suchodolski.

W ubiegłym roku mundurowi z ostrołęckiej komendy w składzie mł. asp. Michał Antczak i mł. asp. Tomasz Chrzanowski zajęli wysokie IV w miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oprócz uznania wśród kolegów zdobyły także nagrody pieniężne, które wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz. Organizatorem eliminacji był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×