2013-07-08T08:16:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 7 8.6
,

Kolejny sukces SSR w walce z kłusownictwem

REKLAMA
fot. www.pzw-narew38.ostroleka.com.pl
REKLAMA
6
1
1
Najlepszy komentarz
~Ustawa śmieciowa: odpady , 23:34 08-07-2013,   -
Ustawa śmieciowa: odpady do lasu trafią posortowane

Właściciele wysypisk mówią, że trafia do nich coraz mniej odpadów. Różnica zostaje w polu. Ministerstwo chce kontrolować śmieciarki za pomocą GPS, my odpowiadamy na najbardziej palące pytania.
Śmieciarz

Śmieciarz

Fot. ShutterStock

    Podobne

    Ustawa ...
odpowiedz   •   oceń :  
W czasie wieczornej kontroli wód między Ostrołęka a Różanem strażnicy SSR Narew 38 zauważyli olbrzymi żak ukryty pod słupami przegradzającymi dopływ do starorzecza w miejscowości Żerań. Niestety żak musiał stać kilka dni gdyż był w nim szczupak w fazie niemalże rozkładu – przykry widok!

Kilka kilometrów dalej na kolejnej odnodze Narwi ściągnęli sieć długości około 50 m. kolejni kłusownicy ze smutkiem będą musieli się rozstać z bezprawnym narzędziem rybackim.

To nie koniec sukcesu ponieważ na wysokości Sielunia natrafili na kolejną sieć postawioną na bystrej wodzie Narwi.

SSR Narew 38 zwraca się z apelem do wędkarzy. Proszę dzwonić do straży rybackiej, policji w każdym przypadku zauważenia procederu kłusownictwa. To nasza woda, nie pozwólmy kłusownikom wybierać z niej ryb.

Kontakt SSR NAREW tel. 501-397-419
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ustawa śmieciowa: odpady , 23:34 08-07-2013,   -
Ustawa śmieciowa: odpady do lasu trafią posortowane

Właściciele wysypisk mówią, że trafia do nich coraz mniej odpadów. Różnica zostaje w polu. Ministerstwo chce kontrolować śmieciarki za pomocą GPS, my odpowiadamy na najbardziej palące pytania.
Śmieciarz

Śmieciarz

Fot. ShutterStock

    Podobne

    Ustawa śmieciowa: za śmieci zapłacimy dwa razy?
    Deklaracje śmieciowe: wojna o ochronę danych z odpadami w tle
    Ustawa śmieciowa: Lista śmieciowych absurdów
    Odnawialne źródła energii: rząd obetnie fundusze ze względu na deficyt
    Ustawa śmieciowa 2013: Latem Warszawie grozi góra nieodebranych śmieci i dzikie wysypiska

REKLAMY GOOGLE

    Rozwiązania magazynowe
    Optymalizuj dostępną przestrzeń. Mecalux - Kontakt!
    www.mecalux.pl

Nadajniki GPS w śmieciarkach, kary finansowe, wykreślenie z rejestru – to główne straszaki na nieuczciwe firmy wywożące śmieci. Od wczoraj gminy formalnie przejęły odpowiedzialność za śmieci wytwarzane na ich terenie. Miały również wybrać w przetargach firmy, które zajmą się ich wywozem i zagospodarowaniem. Wiele przedsiębiorców walczących o kontrakty (a często o przetrwanie) oferowało stawki za wywóz odpadów balansujące na granicy opłacalności. W konsekwencji może się okazać, że część śmieci dalej będzie znikała w lasach. Kary za takie działanie są symboliczne.

– Przedsiębiorca, który nie przekazuje odpadów zmieszanych, zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK), podlega karze pieniężnej w wysokości od 500 zł do 2 tys. zł za pierwszy ujawniony przypadek. W przypadku stwierdzenia, że po raz drugi przekazuje tego typu odpady do instalacji innych niż RIPOK, wówczas następuje wykreślenie z rejestru – tłumaczy Monika Kita z Ministerstwa Środowiska.

Szef tego resortu Marcin Korolec przekonuje, że to niejedyny straszak na nieuczciwe firmy. – Śmieciarki będą wyposażone w GPS, dzięki czemu gminy będą monitorowały proces odbioru śmieci i ich dalszej dystrybucji. Będą one trafiały do wskazanych w wojewódzkich planach gospodarki odpadami instalacji przetwarzania odpadów, a kontrolować to będą gminy – mówi DGP minister środowiska.

>>> Czytaj też: Ustawa śmieciowa: 1/3 Polaków nie wie o zmianach zasad odbioru odpadów

Problem w tym, że gminy niespecjalnie są zainteresowane aż tak daleko idącą kontrolą firm śmieciowych. – Mamy umowę i interesuje nas tylko to, czy śmieci będą zebrane. Reszta to wewnętrzne sprawy przedsiębiorstwa – mówi Sławomir Bykowski, burmistrz Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie). Dodaje, że gmina ma na razie inne problemy, takie jak ściągalność opłat śmieciowych.

Prezes Polskiej Izby Gospodarki Odpadami Dariusz Matlak jest zdania, że konieczność dostosowania się firm do nowych wymagań nie będzie dużym problemem. – GPS to właściwie standard, a rozporządzenie ministra środowiska doprecyzowało, że dane z tych nadajników muszą być przekazywane do gmin – mówi.

Przyznaje jednak, że śc
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  1  2  3  4