eOstroleka.pl
Ostrołęka, UJAWNIAMY

Kłopoty podpułkownika. Żołnierz z zarzutem kierowania autem w stanie nietrzeźwości

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
REKLAMA

Podpułkownik Dariusz Z., wysoki rangą ostrołęcki wojskowy, który kierując autem BMW wjechał w tył lawety, usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Decyzję o postawieniu zarzutu podjął prokurator z Wydziału Wojskowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zderzenie przy Steyera. Od początku były wątpliwości...

Do zdarzenia doszło 18 września 2023 r. przy ulicy Steyera w Ostrołęce. Na skrzyżowaniu z ulicą Sikorskiego kierujący BMW uderzył w tył lawety.

Wątpliwości wokół tej sprawy były od samego początku. Kierujący bmw odmówił badania alkomatem i został przewieziony do szpitala na pobranie krwi. Jak się później okazało, tym kierowcą był... podpułkownik Dariusz Z. To znany w naszym regionie wojskowy, pełniący w przeszłości wiele ważnych funkcji, m.in. komendanta WKU w Warszawie-Pradze, a także w Ostrołęce, jak również szefa ostrołęckiego WCR (Wojskowe Centrum Rekrutacji).

Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce już po zdarzeniu złożył wypowiedzenie stosunku służbowego.

- Prokuratura wydała już postanowienie o powołaniu biegłego toksykologa celem określenia zawartości alkoholu we krwi. Wyniki analizy laboratoryjnej będą w tej sprawie kluczowe - informowaliśmy na eOstroleka.pl pod koniec września 2023 r. Postępowanie wówczas toczyło w sprawie (in rem). Ale są już nowe fakty...

Ppłk Dariusz Z. usłyszał zarzut

Jak się dowiedzieliśmy, prokurator z Wydziału Wojskowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie postawił dziś (tj. 10.11.2023 r.) ppłk. Dariuszowi Z. zarzut popełnienia przestępstwa z art.178a § 1 Kodeksu karnego, czyli prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

- Kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zasądzenie świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych - mówi nam prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×