eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Kolumbarium na cmentarzu w Ostrołęce? Interwencja radnego, miasto "widzi potrzebę"

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
Cmentarz miejski w OstrołęceCmentarz miejski w Ostrołęce
REKLAMA

"Miasto Ostrołęka widzi potrzebę utworzenia kolumbarium, dlatego też będzie podejmowało dalsze działania zmierzające do realizacji tego zadania" - tak o inwestycji na cmentarzu miejskim informuje wiceprezydent Anna Gocłowska. To odpowiedź na interpelację radnego Mariusza Popielarza, który jest zwolennikiem powstania kolumbarium na cmentarzu.

W 2021 roku Mariusz Popielarz zwrócił się do prezydenta miasta z interpelacją o podjęcie działań w kierunku utworzenia kolumbarium na ostrołęckim cmentarzu komunalnym. Ściana pamięci pełniąca funkcję grobowca niewątpliwie przydałaby się w Ostrołęce, gdyż coraz więcej osób wybiera formę pochówku w urnie, tj. po skremowaniu zwłok. Poinformowano wówczas, że OTBS rozważa umiejscowienie kolumbarium oraz pracuje nad wyborem miejsca i koncepcji zagospodarowania przestrzeni tego miejsca.

Minęły dwa lata, a kolumbarium wciąż nie ma. - Czy jakiekolwiek działania w tej kwestii zostały przez OTBS Sp. z o.o. w ogóle podjęte? - pytał radny Popielarz w interpelacji.

Otrzymał już odpowiedź władz miasta: podejmowane mają być kolejne działania zmierzające do budowy kolumbarium.

- Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. jako administrator cmentarza komunalnego w Ostrołęce, podjęło działania mające na celu usytuowanie kolumbarium na jego terenie. Przeprowadzono postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. W wyniku tegoż postępowania wpłynęła jedna oferta - poinformowała wiceprezydent Anna Gocłowska, dodając:

Koszty związane z budową kolumbarium są wydatkami inwestycyjnymi, które muszą mieć odzwierciedlenie i pokrycie finansowe w budżecie miasta. Miasto Ostrołęka widzi potrzebę utworzenia kolumbarium, dlatego też będzie podejmowało dalsze działania zmierzające do realizacji tego zadania.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×