2017-05-24T10:05:14+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Komiksowa Noc Muzeów w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. MKK
REKLAMA
1
0
0

„Trach! Bach! Komiksu Czas!” - z takim hasłem Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przystąpiło do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów, która odbyła się w sobotę 21 maja.

Tegoroczna odsłona Nocy Muzeów obfitowała w liczne atrakcje. Na miłośników komiksu czekało zagadkowe zwiedzanie wystawy czasowej pt. „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”. Pasjonatów komiksu zainteresowała prelekcja pt. „Jak Kajtek i Koko zostali rycerzami Jedi”, którą wygłosili Kapral i Łamignat z bloga „Na plasterki!!!”.

Dla najmłodszych zwiedzających Muzeum Kultury Kurpiowskiej przygotowało warsztaty ceramiczne prowadzone przez Pracownię Kreatywności „Cacko” oraz zajęcia, na których Monika Janowska wprowadziła uczestników w tajniki sztuki tworzenia komiksu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert standardów jazzowych zespołu MC Square, którego liderem jest doskonale znany ostrołęckiej publiczności Mateusz Cwaliński. W ten sposób nawiązano do zainteresowań muzycznych Janusza Christy – twórcy komiksów o Kajku i Kokoszu.  

Ponadto na dziedzińcu Muzeum odbywały się pokazy tańców średniowiecznych, zaś wszystkich głodnych i spragnionych gościła „Klubo-Gospoda”, gdzie każdy mógł spróbować ulubionych przysmaków mieszkańców Mirmiłowa. Atrakcją cieszącą się szczególnym uznaniem były pokazy pt. „Kosmiczna Podróż z Kajkiem i Kokoszem” prezentowane w mobilnym planetarium. Dla wszystkich zainteresowanych dziejami polskich dóbr kultury przygotowaliśmy prezentację filmu „Muzeum Utracone”.

Uczestnicy Nocy Muzeów mieli okazję wziąć udział w zabawie „Nocna Droga do Mirmiłowa”, podczas której chętni zmierzyli się z zagadkami i zadaniami, by zdobyć złoty puchar.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń