2019-06-04T13:12:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Komisja Oświaty, a na niej... starcie szefa ZNP z prezydentem. "Czegoś innego oczekiwaliśmy"

REKLAMA
1
6
122

Ożywioną dyskusję o ostrołęckiej edukacji przeprowadzono na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty. W Urzędzie Miasta pojawili się zaniepokojeni nauczyciele oraz szef powiatowych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Robert Chorowicz. Ten ostatni niespodziewanie starł się ze swoim dobrym znajomym - prezydentem Łukaszem Kulikiem. "Czegoś innego oczekiwaliśmy" - przyznał.

O sytuacji, jaka obecnie ma miejsce w ostrołęckiej oświacie, pisaliśmy już w naszym serwisie. Nauczyciele obawiają się, że zredukowane zostaną etaty. Ich zaniepokojenie podzielają także związki zawodowe, które wystosowały pismo do prezydenta Ostrołęki w tej sprawie.

- W związku z presją wywieraną przez dyrektora Wydziału Oświaty UM Ostrołęki p. Annę Gocłowską na dyrektorów ostrołęckich jednostek oświatowych w celu zmian w projektach organizacyjnych powodujących znaczne ograniczenia zatrudnienia i pogorszenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw - czytaliśmy w piśmie podpisanym przez Aleksandra Zawalicha z NSZZ Solidarność i Roberta Chorowicza ze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dalej napisano m.in., że "narzucone przez Urząd Miasta zmiany w arkuszach znacznie pogarszają warunki pracy nauczycieli i godzą w dobro ucznia".

O tej sprawie ożywioną dyskusję przeprowadzono również na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty - 29 maja br.

My chcemy wiedzieć, czy będziemy pracować

Te obrady Komisji Oświaty były wyjątkowe. Byli bowiem niezapowiedziani goście.

- My mamy taką wiadomość, że jako nauczyciele przedszkola mamy obcięte około 27 godzin. To jest jeden etat i troszeczkę. To osoby, które są w tej chwili na urlopach macierzyńskich, a na ich miejsce zatrudnione są osoby na czas określony. W grudniu wraca jedna koleżanka, w lutym następna koleżanka, nie mają pełnych wymiarów godzin. Taka dotarła do nas informacja - mówiła jedna z nauczycielek, obecna podczas posiedzenia komisji.

- A kto decyduje o zatrudnieniu i poziomie etatów w placówce? Prezydent czy dyrektor? Dyrektor. A na kogo najłatwiej zrzucić, że będą redukcje? Na prezydenta - odpowiedział prezydent Łukasz Kulik.

- My chcemy uzyskać informację czy wszyscy będziemy pracować. Każdy z nas ma swoje rodziny na utrzymaniu - podkreśliła nauczycielka. - Przychodzimy z tym, jakie mamy informacje, jako nauczyciele. Było do tej pory 87 godzin nauczycieli specjalistów, a obecnie będzie tylko 50, więc 37 godzin mniej wsparcia dla dzieci niepełnosprawnych. Nie mamy w etacie pani pielęgniarki, nie wiemy czy to jest jakaś pomyłka. Pomoce są zmniejszone do pół etatu i woźna jest także na pół etatu - wymieniała.

Wątpliwości nauczycieli przybyłych na komisję starała się wyjaśnić Anna Gocłowska, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki.

- Jeżeli były etaty przeszacowane, to znajdą się sytuacje, w której będą ograniczenia. Nawet jak rozmawiam z dyrektorami, to doradzam, że jest to trudna sytuacja i musimy to przeczekać, a jednocześnie działać zgodnie z prawem, to może rozważą ograniczenia etatów trzem osobom, zamiast jednego zwolnić, a dwóch by miało. To mogą być różne rozwiązania, dyrektor musi podjąć decyzję - powiedziała.

"Czego innego oczekiwaliśmy. My - członkowie Ostrołęki dla Wszystkich"

Do całej sprawy odniósł się Łukasz Kulik.

- Nagle powstało zamieszanie: "będą redukcje w oświacie, będą zwolnienia w oświacie! Prezydent zlikwidował 117 etatów". Gdzie, tak jak państwo wiedzą, ja te arkusze dopiero wczoraj czy przedwczoraj widziałem. Mogę się domyślać, czyja to jest gra. Jest tu mój serdeczny kolega Robert Chorowicz. Podpadł mi troszeczkę tym pismem z czwartku, było alarmujące, ale rozumiem, bo w sobotę były wybory w ZNP - powiedział prezydent, "wbijając szpileczkę" koledze z komitetu wyborczego (Chorowicz startował do rady miasta z ramienia Ostrołęki dla Wszystkich - przyp. red.).

- Bardzo się pan prezydent myli - wtrącił się sam Chorowicz.

- Nie mogliśmy dojść do porozumienia z dwoma przedszkolami i jedną szkołą podstawową.Na taką liczbę placówek, to nie wiem czy to duża skala. Ubolewam nad tym, że ta dyskusja rozpoczęła się w mediach, jakimiś nieformalnymi informacjami, a nie zaczęła się od merytorycznej dyskusji - kontynuował Łukasz Kulik.

W końcu głos zabrać mógł szef Związku Nauczycielstwa Polskiego w naszym regionie. Robert Chorowicz bardzo chłodno wyraził się o działaniach prezydenta miasta.

- Rozmowa dzisiejsza jest spóźniona bardzo dużo. Do 18 kwietnia związki zawodowe miały obowiązek te arkusze zaopiniować i ja swoje zdanie opieram na tym, co leży u mnie w biurze. Ja opiniuję ponad setkę arkuszy, razem z zespołami, które mi pomagają, również ze szkół niepublicznych. Każdy arkusz staramy się obejrzeć w obecności dyrektora. Dyrektor mówi, jakie są perspektywy zatrudnienia, jakie są zagrożenia, jakie są jego życzenia. Minęło 4 tygodnie i raptem od niedzieli wieczorem rozpoczynają się telefony rodziców, nauczycieli, dyrektorów. Dlatego też we wtorek u prezydenta się pokazałem, powiedziałem, że to zbyt głębokie sięganie. Etaty są zredukowane, taka jest prawda. Te godziny da się policzyć, wszystko będzie można przedstawić na podstawie tych projektów, które otrzymaliśmy w kwietniu i taka jest bezwzględna prawda. Stanowczo sprzeciwiam się zdaniu pana prezydenta, że czynności te robię z okazji konferencji sprawozdawczo-wyborczej naszej organizacji. Takie czynności robię wobec każdego burmistrza, wójta, prezydenta, obojętnie jakiej maści partyjnej jest i czy to jest mój kolega z tego samego komitetu wyborczego. Panie prezydencie, czegoś innego oczekiwaliśmy my, członkowie Ostrołęki dla Wszystkich, a co innego otrzymujemy - powiedział.

W odpowiedzi usłyszał o "manierach", jakie miały panować w ostrołęckiej oświacie przez ostatnich 12 lat. Przywołał tu nawet Mirosława Rosaka - byłego dyrektora Wydziału Oświaty.

- Ja tylko żałuję, że tylko te oświadczenie, które podpisaliście po tym okresie strajkowym, trafiło najpierw do mediów, a później do nas. W całej sytuacji zapomniano o takiej manierze, która u nas przez ostatnie dwanaście lat była w zakresie zatrudnienia w szkołach. Była taka maniera, że poprzedni dyrektor wydziału oświaty dzwonił do dyrektora konkretnej placówki, zanosił CV i mówił: "stwórz etat". Takich sytuacji nie będę tolerował i dziś staramy się racjonalnie do tego podejść - stwierdził Kulik.

Dyskusja przybierała na sile, a Robert Chorowicz wcale nie zamierzał odpuszczać. Konsekwentnie przedstawiał swoje stanowisko o tym, co według niego poszło nie tak, jak powinno.

- ZNP, czyli ja z zespołami, które opiniowały arkusze, poradziły sobie z setką arkuszy. Wy nie mogliście w cztery tygodnie poradzić sobie z arkuszami. Taki jest mój komentarz, wszystko jest opóźnione. Ta nasza dyskusja byłaby nie potrzebna, gdyby arkusze, które były składane do nas w kwietniu, były arkuszami omówionymi z organem prowadzącym. A teraz jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji pracowniczej. Mianowicie, ja mam obowiązek w ciągu pięciu dni odpowiedzieć na konsultacje dyrektora. I tak naprawdę to prawidłowo zwolnionych będzie troje ludzi. Pozostali będą zwolnieni z naruszeniem prawa - stwierdził.

- To jest kwestia dyrektora - wtrącił się prezydent.

- Panie prezydencie, nie zwalajmy wszystkiego na dyrektora i prezesa oddziału ZNP w Ostrołęce. Nie jestem winien temu, że jest sytuacja przeludnienia 12-letniego i nie jestem winien sytuacji takiej, że dyrektorzy sobie z tym nie radzili czy nie chcieli radzić i nie jestem też winien temu, że obecnie jest problem taki, że niektóre etaty, godziny należy - krótko mówiąc - zredukować. Prawda jest taka, że tych godzin jest dużo. Pismo, które podpisaliśmy z Aleksandrem Zawalichem, dotarło do urzędu, tyle czasu, co trzeba przejść z sąsiedniego budynku na Placu Bema do biura podawczego. Nieprawdą jest, że wcześniej wysłaliśmy je do mediów. To kłamstwo wierutne i na krótkich nogach, bo to wszystko można sprawdzić - odpowiedział Robert Chorowicz.

"Chcemy pracować na pełnych etatach"

Nauczycielki, przysłuchujące się tej dyskusji, zabrały głos na sam koniec. Puściły emocje, pojawiły się nawet łzy.

- Jest mi bardzo przykro, bo staliśmy się kozłami ofiarnymi. Nie wiemy, o co już w tym wszystkim chodzi, poczekamy, co nam przyniesie los. Będziemy walczyć o to, bo naprawdę mamy rodziny do utrzymania (...) Panie prezydencie, my chcemy pracować na pełnych etatach - mówiła jedna z nauczycielek, przysłuchująca się dyskusji.

- Ja mam tego świadomość - odpowiedział prezydent Łukasz Kulik.

- Nie mamy całych etatów. Tak nam pokazała dyrekcja dzisiaj, że nie mamy całych etatów - odpowiedziała nauczycielka. - My już przeszłyśmy dwa razy likwidację tej placówki. Jak teraz mamy niepełne etaty, to nie dziwcie się państwo, że szukamy tutaj dla siebie właśnie czegoś - dodała, płacząc.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 13:56 04-06-2019,   68%
Panie Kulik jest pan arogancki i niekulturalny. Wstydzę się że mamy takiego prezydenta
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:46 04-06-2019,   36%
może sam doprowadz do porządku, to po 12 latach; wstyd to było stać w kolejkach do Rosaka i żebrać o 3-4 godziny
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:05 04-06-2019,   69%
Teraz do Kulika stoisz od stycznia / lutego.
Jedyne co potrafi i to kiepsko to zwolnienia
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:24 04-06-2019,   75%
Takie same mam zdanie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:37 04-06-2019,   78%
A więc nauczyciele obudzili się  z ręką w nocniku.
Najpierw wykorzystal ich Broniarz a teraz Kulik
Tylko wam współczuć  ale czy warto???
Niby inteligentni a dali się tak wykorzystać.
Mieliście Prezydenta ze swojego środowiska który znal wasze problemy i staral się je rozwiązywać  dla Waszego dobra ale wy pogoniliście Jego i zafundowaliście sobie ogrodnika.
Więc macie co chcieliście.
I NAPRAWDĘ NIE ŻAL MI WAS.
Dobrze Wam tak.
Szkoda tylko miasta bo się stacza!
Widzieliście może jak są zarośnięte pobocza na Armii Wojska Pilskiego??? WSTYD
odpowiedz   •   oceń :  
~To JA, 20:57 04-06-2019,   32%
Drogi Gościu, nauczycieli OSZUKAŁ PIS. Dzięki wybitnej reformie zalewskiej tracą nauczyciele, ale i wy drodzy rodzice obudzic ie się niedługo z ręką w nocniku.  Zobaczycie jaki to komfort jak dzieci są przez 6  dni w szkole do 20,  a najważniejszy przedmiot to religia.
odpowiedz   •   oceń :  
~klich, 08:29 05-06-2019,   50%
@~To JA Jedni chcą religii w szkole a inni LGBT, i naprawdę nie wiem kto się z ręką w nocniku obudzi pomysł i zastanów się co piszesz bo z jednej strony mohamedy z innej strony dewiacja w postaci LGBT na którą co niektórzy mówią ze to normalne.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:42 05-06-2019,   79%
@~To JA Tak, tak pis oszukał nauczycieli? Dając trzy podwyżki?
Za to Kulik to wybawca oświaty. Miał być wybawcą remontów dróg w mieście i widzimy jak to się skończyło. Szkoda że zawieszenia samochodów nie mogą mówić bo wiele miałyby do powiedzenia w tej sprawie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:03 04-06-2019,   52%
Panie Rosak, wróóóóóć!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:43 04-06-2019,   35%
wołał, skowycz, stój w kolejkach, a może 3 godziny byś dostał...
odpowiedz   •   oceń :  
~precz pisowcy, 15:15 04-06-2019,   28%
PiS to se ne vrati

nigdy !
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:17 04-06-2019,   81%
Teraz do Kulika stoisz od stycznia / lutego.
Jedyne co dostaniesz to zwolnienia
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:45 04-06-2019,   67%
@~precz pisowcy MArek Ale Kaszan
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:12 04-06-2019,   65%
Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia!Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia!

Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia!
Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia!
Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia!
Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia!

Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia!

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:45 04-06-2019,   38%
tak trzymaj Panie Prezydencie . Bałaganu narobili a teraz wyszło wszystko pozamiatane pod dywan...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:06 04-06-2019,   65%
Tak trzymaj prezydencie a na jesieni na taczkę i do ogrodniczego
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:46 04-06-2019,   33%
Ale żeś trollu pisowski miejsca zmarnował.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:23 04-06-2019,   69%Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia! 
Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia! 
Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia! 

Kulik do dymisji!

Referendum i odwołać go!

Na wynagrodzenia dla "ekspertów" to ma a nauczyciele do zwolnienia! 
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:19 04-06-2019,   78%
zanosił CV i mówił: "stwórz etat". Takich sytuacji nie będę tolerował i dziś staramy się racjonalnie do tego podejść - stwierdził Kulik.
Panie Kulik a czy mam wymienić nazwiska ludzi których Pan zatrudnił w ten sposób ?
odpowiedz   •   oceń :  
~NOOM, 14:41 04-06-2019,   79%
A ta pani co lubiła medale wręczać to gdzie CV złożyła i kto dzwonił do kogo ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaro, 14:42 04-06-2019,   85%
@~NOOM właśnie, gdzie ta pani złożyła CV? Czy może przypadkiem zdobyła pracę "w inny sposób"?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:46 04-06-2019,   82%
@~Jaro A ten pan od podzialu środków na sport ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:47 04-06-2019,   83%
A ten oszolom z nowoczesnej jak sie znalazl w urzedzie jako pomoc administracyjna?
odpowiedz   •   oceń :  
~Eveldajnapuszczalskapanna, 14:50 04-06-2019,   76%
A ten salceson w opk gdxies cv skladal ? Czy telefonicznie wszystko zostalo dograne ? Pani ktora zostala czlonkiem zarzadu, chyba tez telefonicznie eszystko baleron zalatwil .nowego Czloneka zarzadu w mzk chyba tez baleron telefonicznie ogarnal ..... itp iwiele innych ale moze o tym pozniej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:16 04-06-2019,   86%
A chłop z krusu  w Ock, skąd  się  wziął? Miał  być  konkurs,  a nie było.
odpowiedz   •   oceń :  
~W, 14:22 04-06-2019,   74%
To środowisko nauczycielskie było głównym motorem nagonki na Prezydenta Kotowskiego. Mają co chcieli  !!!!  i dobrze !!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Sk/mUTEK, 14:29 04-06-2019,   74%
ZNP  - cytat z wyżej..." Panie prezydencie, nie zwalajmy wszystkiego na dyrektora i prezesa oddziału ZNP w Ostrołęce. Nie jestem winien temu, że jest sytuacja przeludnienia 12-letniego "
SLD - ogólnie chce zwalniać, bo jest  " przeludnienie"
TO CHYBA JESTEŚCIE DOGADANI
A UDAJECIE DURNI.
Oczywiście trzeba to jakoś zwalić na poprzedników BO NA ZATRUDNIALI ...PRZEZ TE OSTANIE  12 LAT.
MOŻE KTOS NIE LUBIEĆ PISU MA PRAWO.
Ale odpowiedzialność za swoje czyny nie bierze.


odpowiedz   •   oceń :  
~gość, 15:12 04-06-2019,   32%
@~Sk/mUTEK rząd nawarzył piwa a teraz próbuje samorządy wpuścić w kanał
odpowiedz   •   oceń :  
~Hahaha, 16:54 04-06-2019,   75%
@~gość e nie.   tylko KASZANE robi . NASZ OSTROŁĘCKI.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:48 04-06-2019,   82%
Skoro sami wiemy kto zanosił CV i mówił: "stwórz etat", najprostszym rozwiązaniem jest rozwiązać umowy na czas określony, zawarte, żeby nie przesadzić, powiedzmy od 2016r. i będą etaty.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:11 04-06-2019,   72%
Zachowanie Kulika chamskie.
Potrafi jedynie pojawiać, jak w przypadku tych setek tysięcy które miasto ma zapłacić. Doskonale wiedział skąd to się wzięło i wiedział że miasto bez wyroku nie mogło zapłacić ale marny teatrzyk zostawił żeby dowalić kotowskiemu. Szkoda że nie powiedział prawdy oraz tego , że Kotowski na początku kadencji musiał zapłacić 3 mln za Załuskę
Co to za człowiek?
Ostrołęczanie gdzie wy mieliście oczy?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:13 04-06-2019,   66%
Tak stwarzali etaty a jak się okazuje po likwidacji tych "stworzonych " etatów zajęcia że specjalistami w przedszkolu- 15 min na dziecko. Zlikwidowane pomoce itd.
Nawet sojusznika Kulika to niepokoi więc o jakim przemienieniu on bredzi.
Cóż za elokewncja, wprost z rynsztoka
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:13 04-06-2019,   79%
Chyba baleron zapomina jak teraz zatrudniania się ludzi np.  W spółkach miejskich. Tragedia. Miasto wyglada fatalnie. Ulice brudne, szkoły zaniedbane, inwestycje stoją. A Ci dalej swoje. Zły pis, zły Rosak, złe wszystko. Do roboty !
odpowiedz   •   oceń :  
~Rodzic, 15:20 04-06-2019,   89%
Na tej sesji byli też rodzice. Dlaczego redakcja nic nie napisała co mówili rodzice o edukacji dzieci niepełnosprawnych: ich rozwoju, szukaniu miejsca w społeczeństwie oraz o zabieraniu wsparcia i pomocy, która im się NALEŻY bo pieniądze daje MINISTERSTWO EDUKACJI!!!  Subwencje są ogromne,a dzieci z autyzmem np. bez terapii, wsparcia w przyszłości będą tylko  żyć z opieki społecznej. Pomocy i zrozumienia!!! Ale do kogo zwrócić się o pomoc? Czy tylko do Pana Boga?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:28 04-06-2019,   72%
Kto tego bałaganu narobił?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:04 04-06-2019,   45%
Pewnie Rosak.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:24 04-06-2019,   69%
Pewnie Rosak, bo od pół roku go nie ma.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:56 04-06-2019,   67%
Dobra rada dla wszystkich! Nie kłócić się nie wypominać nie obrażać nikogo. Nie płakać! Usiąść i merytorycnie działać. Z każdej sytuacji jest wyjściw. Tylko odrobina dobrej woli i zrozumienia z każdej strony stołu.
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 16:09 04-06-2019,   68%
Okropny balagan,gdzie by nie spojrzal, wszystko sie sypie.Prezydent  J.Kotowski miasto reprezentowal z godnoscia wszedzie, jego wypowiedzi z okazji uroczystosci sluchalo sie z przyjemnoscia, byly zawsze merytoryczne i na wysokim poziomie.A obecnie czarna rozpacz, wstyd sluchac pod kazdym wzgledem ,  a gdzie kultura
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:08 04-06-2019,   30%
@~gosc Ty się z hibernacji obudziłeś????
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:30 04-06-2019,   72%
Chcieliście Kulika to macie...
odpowiedz   •   oceń :  
~sa, 16:30 04-06-2019,   45%
no i bardzo dobrze zostawcie tych nauczycieli ktorzy sa nauczycielami z powolania a nie  dla kasy  ktorzy te dzieci czegos naucza  rob pan porzadek z tym balaganem bo tylko sie nauczyli wszyscy brac wyplate a nauka na szarym koncu   jak dobry nauczycielem sie jest to nie ma sie co martwic o prace bo dobrego wszedzie przyjma  bez obaw
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:31 05-06-2019,   84%
@~sa Akurat kulik ma kompetencje żeby oceniać kto z powołania a kto dla kasy :)
Odstaw te środki chwastobójcze z ogrodniczego bo Ci szkodzą
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:40 05-06-2019,   -
A poprzednik miał.?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:39 04-06-2019,   25%
To jest problem ogólnopolski. A że Oka mała to problem duży. Rozmawiać działać negocjować siadać do konkretów. Historia się powtarza. Jak powstawały gimnazja to nle klas początkowych też płakali.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:45 05-06-2019,   86%
Ostrołęka była jedynym miastem w regionie, które nie zamykało szkół za rządów PO PSL.
To źle zarządzali?
Teraz nie muszą na siłę likwidować etatów. No, ale gdzieś trzeba szukać kasy dla "ekspertów" Kulika.
odpowiedz   •   oceń :  
~Hihihi, 16:47 04-06-2019,   75%
Towarzyszu Kulikow ani kroku w tył.
To, ze stoisz nad przepaścią to nic nie znaczy, ani kroku w tył.

A tak na poważnie to oświata poparła Towarzysza to teraz zbiera owoce.
Jestem ciekaw co na to wszystko Pan Zarzycki, czy dalej chodzi z głową w chmurach i ma wszystkich nauczycieli w d....ie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:50 04-06-2019,   66%
Narzekaliscie na P.Kotowskiego, teraz macie co chcieliscie, więc nie narzekac, tylko płakać i i łzy ocierac.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:01 04-06-2019,   70%
Baleron do dymisji !!!!Natychmiast
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:02 04-06-2019,   70%
tak,tak,tak
odpowiedz   •   oceń :  
~Będzie się dzialo, 17:42 04-06-2019,   78%
No to się dzieje. Pan Chorowicz kandydował przecież do Rady Miasta z listy pana prezydenta i to na wysokiej pozycji. Dziś mówi: „Panie prezydencie czegoś innego oczekiwaliśmy”. Co mają powiedzieć zwykli wyborcy, w tym Ci ze szkół? Ci, których pozwalniano z urzędu i spółek, przestraszeni i niepewni jutra. Naprawdę o to chodziło w tej zmianie, takie były obietnice? Ostrołęka dla wszystkich? Śmiechu warte, przez łzy...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:22 04-06-2019,   30%
@~Będzie się dzialo Ci, co ich pozwalniano, muszą szukać innej pracy. Tak jak wa każdej innej firmie. Etaty nie są dożywotnie i nie powinny być, drodzy państwo
odpowiedz   •   oceń :  
~Celinka, 21:19 04-06-2019,   72%
@~Będzie się dzialo Jaka merytoryka? Ptzy xwalnianiu ludzi opowiadac ze to nie jego bajka! Wlasnie ponad 100 etatow xeonionych dla swoich I 16 razy zmienniany regulamin w ciagu pol roku jak toerytoryka to gratuluje bajzlu Ostroleko, Magistracie podnies glowe, nie to czlowiek bez wixji I honoru, sam powinien poddac sie do dymisji,

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:49 05-06-2019,   72%
Zwróć uwagę dlaczego zwalnia?
W jaki sposób?
Jaki kit wciska podczas swoich przemówień?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:48 04-06-2019,   84%
Czytam te wypowiedzi i włos się na głowie jeży, że to ludzie wykształceni, w dodatku nauczyciele, się tak wypowiadają. Komunikat wygłoszony przez panią Gocłowską razi składnią czterolatka, a pani, która się rozpłakała, wypowiada się niewiele lepiej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:08 04-06-2019,   59%
Rosak wróć natychmiast.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:56 04-06-2019,   79%
Nauczyciele chcieliście to macie, tak wam było źle!
odpowiedz   •   oceń :  
~alon, 18:07 04-06-2019,   67%
 Zabrać godziny nadliczbowe w kilku placówkach.Niby pracują po 12 godz.Szczególnie pracowici są W-ce Dyrektorzy szkół.
odpowiedz   •   oceń :  
~Andy, 18:15 04-06-2019,   32%
Panie Prezydencie pogonić resztę tych dup...ów od Rosaka mam na myśli powołanych Dyrektorów i W..ce będzie normalnie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:30 04-06-2019,   75%
@~Andy normalnie to już było,
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:03 04-06-2019,   81%
Kuliku powołaj zespół ekspercki dla zarzegnania sytuacji kryzysowej.
Proponuję abyś powołał ludzi których już w grudniu wprowadzileś do urzędu miasta
1 Marek T
2. Szwagier w/W Michał Dz
3.Edward F
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:31 04-06-2019,   75%
To dopiero początek wzrost zatrudnienia dyrektorów i preżesow w spółkach układy z jedna z kancelarii i zatrudnienie mecenasów w radach nadzorczych  i urżedzie zwolnienia w szkołach rękoma dyrektorów bałagan i dziury na ulicach wice prezydent po zarzutach prokuratorskich zwolnienia fachowców z urżedu
Macie lemingi co wybraliście za kilka miesięcy będziecie wyli na bezrobociu jeżdżąc po dziurawych ulicach gratulacje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:42 04-06-2019,   43%
Zwolennicy miski ryżu spokój
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:06 04-06-2019,   59%
Za miskę ryżu to się robiło za PO.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zombi, 18:45 04-06-2019,   29%
pogonic również te wszystkie sklepowe dla których stworzono etaty pomocy nauczycieli i ważnych np.ze szkoły nr 1 z przedszkola na Stacji, z przedszkola na ul.Pileckiego, że szkoły na Centrum tam ogarnęły etaty sklepowe ze Stacji
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:53 04-06-2019,   78%
A Florek dalej ekspert ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:56 04-06-2019,   79%
A Szewczyk ekspert szwagier kaszaniarza dalej w urzędzie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:22 04-06-2019,   29%
brawo kulik
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:47 05-06-2019,   86%
Brawo Kulik! Mistrzostwo świata i okolic w kategorii marazm kadencji. Gratulacje nieserdeczne
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:23 04-06-2019,   35%
Nle wiedzą co się dzieje w ich szkołach. 12 lat karuzela etatów się kręciła.  Nikt na ti nie miał wpływu. No miał dyrektor w UM. Powołać ekspertów :dyrektorów szkół, mądrych nauczycieli,prawnika prawa oświatowego, związkowców,radnych. Pokazać faktyczny stan oświaty, zapotrzebowanie,możliwości. Niech pracują w grupach roboczych i coś z niczego zaproponują. Wierzę że to może się udać!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:25 04-06-2019,   74%
Ale nie tak jak jest teraz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:28 04-06-2019,   35%
Ja nie rozumiem o co halo. JAk jest za dużo etatów, to się likwiduje. To chyba jasne... Przecież nikt nie będzie zatrudniał dodatkowego nauczyciela tylko dlatego, że to nauczyciel i że nie ma pracy. Ludzie, ja rozumiem wszystko, rozumiem rozpacz osoby zwolnionej, ale czy to oznacza że teraz bedzie sie zatrudniać "na litość"? To moze w ogóle stwórzmy jeszcze kilkaset etatów w szkołąch i urzędach i wszyscy którzy chcą pracować niech tam idą. Wasza logika mnie powala.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:39 04-06-2019,   69%
No nie rozumiesz o co chodzi.

"- W związku z presją wywieraną przez dyrektora Wydziału Oświaty UM Ostrołęki p. Annę Gocłowską na dyrektorów ostrołęckich jednostek oświatowych w celu zmian w projektach organizacyjnych powodujących znaczne ograniczenia zatrudnienia i pogorszenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw - czytaliśmy w piśmie podpisanym przez Aleksandra Zawalicha z NSZZ Solidarność i Roberta Chorowicza ze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dalej napisano m.in., że "narzucone przez Urząd Miasta zmiany w arkuszach znacznie pogarszają warunki pracy nauczycieli i godzą w dobro ucznia". "

Etatów jest w sam raz, by zapewnić dobro ucznia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:40 05-06-2019,   78%
Dla Ciebie wypowiedź Kulika święta. To jest jego zdanie, zdanie człowieka który że szkołą miał tyle wspólnego co uczniowie - poprostu do niej chodził. I na tym kończy się wiedza Kulika o oświacie
odpowiedz   •   oceń :  
~a, 21:15 04-06-2019,   55%
rowolizy broniarzowe nie kwiczcie.
odpowiedz   •   oceń :  
~oka, 22:12 04-06-2019,   73%
teraz kulikow swoich nauczycieli zatrudni. hahaha
odpowiedz   •   oceń :  
~Vvvvvvvvvvv, 22:23 04-06-2019,   72%
Zarzykow co masz do powiedzenia w sprawie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:48 04-06-2019,   80%
Na taczkę z baleronem!
odpowiedz   •   oceń :  
~olo, 23:01 04-06-2019,   55%
Rosaku wracaj wracaj
odpowiedz   •   oceń :  
~IZA, 23:04 04-06-2019,   74%
Przynajmniej SP 10 jest pod ochroną bo tam pracuje Przewodniczący Rady Miasta,  Pan Wojtek Zarzycki. Zatem redukcje SP 10 nie dotkną.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:13 04-06-2019,   86%
@~IZA Przez to w innych szkołach będzie większa rzeź.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:50 05-06-2019,   67%
@~IZA W SP10 również są zwolnienia!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:53 05-06-2019,   88%
@~IZA Chyba odwrotnie
odpowiedz   •   oceń :  
~Leon, 00:14 05-06-2019,   78%
Cała ta reorganizacja w oświacie jest spóźniona. Można a nawet trzeba poszukiwać mądrych rozwiązań dotyczących oszczędności w oświacie ale trzeba rozmawiać. Każde przedszkole, szkoła ma swoją specyfikę i warunki pracy. Proponowane cięcia są zbyt głębokie a przecież jest tak wiele innych rozwiązań, które mogą przynieść wymierny efekt. Brawo dla Panów Związkowców, tak trzymać. PANIE PREZYDENCIE ŻÓŁTA KARTKA!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:34 05-06-2019,   78%
@~Leon Oj to już kolejna żółta kartka. Powinna być już czerwona,  zgodnie z barwami partyjnymi
odpowiedz   •   oceń :  
~XCV, 00:33 05-06-2019,   86%
Z całą pewnościa miasto sie nie rozwija. Miasto jest w głebokiej d..pie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Pośredniak, 05:48 05-06-2019,   30%
Rany boskie, ale kwik. Rosomak upychał gdzie się dało i też był kwik. A prawda jest taka, że skoro dla kogoś nie ma zajęcia to się go zwalnia. Dla kogo nie ma to wiedzą dyrektorzy placówek i są w swoich decyzjach autonomiczni. Nie wiem co ma do tego Ostrołęka dla Wszystkich Robercie Chorowicz.
odpowiedz   •   oceń :  
~@1, 05:52 05-06-2019,   84%
Jeśli miasto nie zadziała w odpowiednim czasie to problem pęknie we wrześniu.
1) olbrzymie problemy lokalowe w szkołach średnich
2) brak nauczycieli wspomagajacych w klasach, w których są dzieci z opiniami i orzeczeniami - w dwudziestoosobowej klasie, z jednym dzieciem niedostosowanym społecznie - nie będzie ŻADNEJ pracy
3) Są w Ostrołęce szkoły, w których 90 % nauczycieli przedmiotów straciło etaty ( vide gimnazjum nr 1 obeca SP nr 5) i to pomimo podwójnego rocznika w szkołach średnich. Ludzie z trzydziestoletnim stażem pracy i olbrzymim doświadczeniem zawodowym musza skamleć o pracę i słyszą, że jej nie ma. co robi Szef Oświat - no właśnie, nie robi niczego
4) jak uda się zegrać plan tym sczęśliwcom , którzy od września będą zmuszeni pracować w kilku placówkach...
5) jakich efektów pracy można spodziewać się po sfrustrowanym nauczycielu z poczuciem krzywdy, na którą nie reagują odopwiednie władze...
6) Tak jak przez pewnego butnego człowieka przegrał poprzedni prezydent, tak może zadziać się również teraz...
odpowiedz   •   oceń :  
~Paranoja, 05:53 05-06-2019,   67%
A może zgłosić to do tv. Beda mieli gorący temat.. A reszta ? Do dymisji
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:09 05-06-2019,   34%
@~Paranoja Zgłoś się sam.a najlepiej do psychiatry,z pewnością będzie gorący temat
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:59 05-06-2019,   17%
A mozże to decyzje wynikające z wyższego pensum nla na które zgodziła się solidarność nlska podczas strajku w kwietniu? I na podwyżki. Podobno 23godz pensum. No to pracy brak 23 to nie 18.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:45 05-06-2019,   67%
Rozmawiać rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać! Zkażdej sytuacji jest wyjście. Lepsze lub gorsze ale jest.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:02 05-06-2019,   79%
Minęło ok 7miesiecy od wyborów samorządowych a w Ostrołęce tylko zwolnienia zwolnienia. Tylko dziwnym trafem w UM ilość etatów wzrasta z miesiąca na miesiąc panie prezydencie zamiast tworzyć  fikcyjne sztuczne stołki  zastępców detektorów w różnych resortach pomysl o nauczycielach którzy będą wychowywali i pana dzieci. Miasto się sypie drogi rozkopane kolejne czekają  tereny zielone w pasach drogowych zarośnięte po kolana chyba ze pan  chce zrobić naturalny ekosystem
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:32 05-06-2019,   75%
To jest pomysł na wsparcie ogrodniczego.
Po programie ETAT Plus stworzy kolejny ogrodniczy na plus (finansowy)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:38 05-06-2019,   70%
Mam pytanie. Jak długo jeszcze pracownicy instytucji państwowych, samorządowych, szkół, przedszkoli, urzędów co cztery lata będą obawiać się o swoją pracę. W większości są to pracownicy wykształceni, bardzo dobrze przygotowani, doświadczeni, sumiennie wykonujący swoje obowiązki…             i ciągle obawiający się o wynik wyborów. Żyjemy ode 30 lat w Wolnej Polsce, a nie możemy normalnie pracować, bo nowy włodarz zwolni, bo przyjmie swoich, bo zlikwiduje stanowisko, bo ciągłe koorwa szukanie oszczędności (nie tam, gdzie trzeba). Zaraz ktoś napisze, że trzeba iść na swoje, otworzyć własną działalność ale ja np. po to kończyłem 3 fakultety, żeby w tym Państwie, tym mieście, gdzie się urodziłem pracować , ponieważ nie wszyscy muszą być przedsiębiorcami. Trzymam kciuki za ostrołęckich nauczycieli (szczególnie tych z 10 letnim i ponad stażem)– wszystkich nie zwolnią, a polityka TKM (choć nasi włodarze jej nie wymyślili ale realizują sumiennie) zawsze w finale uderza w tych, którzy ją stosują. Na koniec z żalem stwierdzam, że oddałem głos na obecnego pana Prezydenta (miałem napisać małą ale niech tam), nie tak miało być…
odpowiedz   •   oceń :  
~Prawda, 08:43 05-06-2019,   46%
Narzekali, że za Rosaka dyrektorzy byli ubezwłasnowolnieni. Jak mają autonomię też płacz. Ale jak ktoś bierze na siebie dyrektorskie obowiązki to musi się liczyć z trudnymi sytuacjami. Jeśli nie umie  i zwala na Prezydenta to się poprostu na takie stanowisko nie nadaje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:55 05-06-2019,   50%
@~Prawda Pewne kwestie są nienegocjowalne. Przychodzi rozkaz z "Moskwy" przy Bema i tyle autonomiczności.
Dyrektorzy bojąc się o własne stołki będą realizować urojenia włodarza.
odpowiedz   •   oceń :  
~Prawda, 09:30 05-06-2019,   72%
Tak właśnie było za dawnej władzy. Widać niektórym dyrektorom bardzo pasował taki układ jak było na kogo zwalić winę.
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 09:05 05-06-2019,   37%
I tu  się nasuwa przysłowie " Zamienił stryjek siekierkę na kijek"
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 09:10 05-06-2019,   50%
I tu się nasuwa przysłowie " zamienił stryjek siekierkę na kijek"
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:15 05-06-2019,   43%
"Czegoś innego oczekiwaliśmy"

Te słowa pasują do każdej dziedziny życia miasta.
No, może z wyjątkiem "kleru" w kinie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:26 05-06-2019,   64%
Jak po 12 latach zostawiło się takie długi nieopłacone remonty i przegrane procesy to 7 miesięcy nie wystarczy ja myślę, że za ten stan ktoś odpowie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:12 05-06-2019,   50%
Dobrze że to już się skończyło
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 09:39 05-06-2019,   73%
Jak przed wyborami pisałam ,że sytuacja finansowa w mieście jest trudna i  zadłużenie  duże to przyszła prezydentura może być trudna to Pan Kulik odpowiedział ,że w sumie przychody wystarczą tylko trzeba dobrze gospodarować .A teraz co rusz wychodzą sprawy finansowe z zaszłości ......Czy za budżet z lat poprzednich poprzednia ekipa nie odpowiada  ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:15 05-06-2019,   50%
@~Barbara Przypomnij sobie ile dlugu Załuska zostawił Kotowskiemu.
Podpowiem 3 mln złotych!!! Na ówczesne możliwości budżetu kwota bardzo duża.
Te finansowe zaszłości...znasz pewnie tylko z relacji Kulika.
Jeden z portali ostrołęckich opisał sprawę dogłębnie.  Z tego opisu sytuacja jest znacznie inna niż relacja Kulika.
Miasto nie mogło tych pieniędzy wypłacić. Wyroki o których teraz było głośno są podstawą prawną do wypłaty. Jaką wina poprzednich władz, że teraz zapadły wyroki?
Poza tym, kwestie zobowiązań miast przechodzące na kolejną kadencję nie są czymś wyjątkowym. Inwestycje i sprawy finansowe z nimi związane kalendarz wyborczy nie dotyczy.
Bardziej niepokojące są utraty finansowania remontów przez obecnych włodarzy oraz unieważnienie umów zawartych przez poprzedników np. Hospicjum Caritasu przy kościuszki.
Budynki policji niszczeją i niedługo nikt nie będzie chciał tam czegokolwiek robić
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 13:25 05-06-2019,   100%
Tu nie chodzi o zobowiązania za wykonane usługi na bieżąco ale o nie płacenie wg stawek i dopuszczenie do spraw sądowych .Ale jak widzę szkoda czasu tu nie chodzi o meritum ale o to czy naszczy wasz a mnie to nie bawi .A odpowiedzialności brak i to nie zmieni  każdy  następny  wpis .
odpowiedz   •   oceń :  
~KOALA, 10:11 05-06-2019,   67%
Jak ludzie mówią że za Rosaka bylo lepiej to coś tu nie gra,  trochę się Pan Prezydent , za mocną w czuł w role "likwidatora " Pisowcow. Jakbym chciał PO to bym głosował  Popielarza. Kolejne zmarnowane 5 lat.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:17 05-06-2019,   70%
@~KOALA Jest szansa, że tylko rok.
Referendum na jesieni i po sprawie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:34 05-06-2019,   60%
@~KOALA Kolego jakich pisowców? Czy ktoś, kto za czasów poprzedniej władzy zaczął pracę od razu jest pisowcem? Większość nie zdawała sobie sprawy, że oddając głos na obecnego Prezydenta, przyczyni się do rządów PO, PSL w naszym mieście (o SLD wszyscy chyba wiedzieli) i mamy sytuację, w której poprzednia epoka rozdaje w Ostrołęce karty.
odpowiedz   •   oceń :  
~KOALA, 14:11 05-06-2019,   -
Absolutnie tak nie uważam, w przeciwieństwie do Pana Prezydenta , osoby które w tym momencie pokazują się z "władzami " są po prostu spalone. Liberalizm w czystej postaci.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:39 05-06-2019,   -
@~KOALA Komu lepiej było?! Tym zwolnionym ze wskazaniem lub z obniżonym etatem. Było ich wielu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 10:42 05-06-2019,   78%
Na poziomie miasta my chcemy ludzi którzy chcą pracować na rzecz miasta , mieszkańców a nie partyjniaków . A tu od lat , nasz nie nasz ..... A kto poniesie odpowiedzialność za nie wykonane wyroki w sprawie Pana Bralskiego i jeśli się nie mylę Rosak ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:01 05-06-2019,   0%
@~Barbara Co mnie obchodzi zeszłoroczny śnieg?
odpowiedz   •   oceń :  
~barbara, 12:33 05-06-2019,   100%
Koszty , straty poniesione nikt za nic nie odpowiada ...a potem zdziwienie ,że ludzie nie chodzą na wybory .Jak byłyby solidne rozliczenia i odpowiedzialność to i rządy byłyby inne  .  
odpowiedz   •   oceń :  
~sw, 13:53 05-06-2019,   100%
a ty gosciu co sie tak najwiecej tu udzielasz glosowo to  zamilcz albo pisz cos z sense o stanowisko objac   ZALUSKIE  kulik splaca za KOTOWSKIEGO I TAK W KOLKO czlowieku trzeba wprowadzic odpowiedzialnosc za dany stolek i wtedy 50razy sie zastanowi czy to stanowisko objac  a jak tego nie ma to kazdy moze narobic balaganu dlugu a jego kara taka  ze go zwolnia z dobra odprawa  to sie wtedy  mozna tylko posmiac z gluptasow ze nie umieja zarabiac  
odpowiedz   •   oceń :  
~Klos, 15:20 05-06-2019,   75%
Wiedziałem że tak będzie Gocłowska emerytka to druga Hall nienawidzi nauczycieli Klasy 35 osobowe brak podziału na grupy przy nauczaniu języków Pani Gocłowska już emerytka zabiera ludziom pracę Marna baba
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:37 05-06-2019,   100%
@~Klos Poprzednik też był emerytem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Leon, 16:42 05-06-2019,   67%
A miała być Ostrołęka dla wszystkich, wstyd!!! Nie na to ludzie liczyli. Czemu konsekwencje rządów różnych władz mają ponosić ci najniżej?!!! Trzeba rozmawiać Panie Prezydencie, szukać wyjść z trudnych spraw, takich które są do przyjęcia dla obu stron. Za brak poczucia odpowiedzialności za oświatę: CZERWONA KARTKA!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:05 05-06-2019,   100%
@~Leon Bez tych kartek! Ale rozmawiać koniecznie. Dyrektorzy na stół projekty organizacyjne i giełda wolnych godzin. Wszyscy patrzą,liczą iszukają ukryte etaty,godziny.....Grać uczciwie.
odpowiedz   •   oceń :  
~WK, 08:54 06-06-2019,   -
Człowiek inteligentny rozwiązuje problemy, a nie opowiada o nich. Pedagogiczna inteligencja nie dostrzega rzeczywistego problemu !?.  Ostatni dzwonek na ratowanie Polski, a ich interesuje tylko własna kieszeń.  W procesie nauczania  - "Patriotyzm"  zastąpiono LGBT, itd, itp.   Polska inteligencja w światowych spaczeniach, rzucona na kolana.  Chcieliście UE, więc ją macie w rzeczywistym wydaniu. Jako związkowcy jesteście rzeszą, a Waszym celem priorytetowym, powinna być Polska, a resztą zajmiecie się później...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:05 06-06-2019,   -
@~WK Inteligencja rzucona na kolana o kim mowa?
odpowiedz   •   oceń :  
~WK, 16:54 06-06-2019,   -
Gość:  Inteligent nie pyta o bzdety... wyciąga wnioski.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń