eOstroleka.pl
Polska,

Komorowski odebrał tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej"

REKLAMA
zdjecie 4023
Bronisław Komorowski, fot. eOstroleka.plBronisław Komorowski, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 4023
W czwartek po południu Bronisław Komorowski odebrał w redakcji "Gazety Wyborczej" tytuł Człowieka Roku 2014.

„Za to że starał się łączyć Polaków, że przedkładał umiar i porozumienie nad skrajność i dogmatyzm. Za to, że jako marszałek i prezydent zapewnił ład konstytucyjny, a w chwilach kryzysu chłodził rozpalone głowy” – głosi uzasadnienie.

Wręczając prezydentowi dyplom i mapę Polski z 1715 roku, redaktor naczelny „Gazety” Adam Michnik podkreślił, że historycy z pewnością wysoko ocenią czas prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Patrząc na mapę prezydent stwierdził, że zawsze jako konserwatysta marzył o Polsce wielkiej, i wielkości Polaków. - Jednak wielkość moim zdaniem to nie tylko rozległe granice, potęga militarna, wzrost gospodarczy, który oby trwał jak najdłużej. To także otwartość, wola przyciągania, a nie odpychania, szukanie tego, co łączy, a nie dzieli - podkreślił prezydent.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  1  2  3  4  5
×