zdjecie 4084
zdjecie 4084
zdjecie 4084
2021-05-28T11:35:51+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Komputery dla szkół od samorządu Mazowsza. Trwa nabór wniosków

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Komputery stacjonarne, laptopy, projektory multimedialne czy tablety i oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną – samorząd Mazowsza ogłosił nabór szkół do unijnego projektu. Ponad 20 mln zł zostanie przeznaczonych na wsparcie dla ok. 130 placówek z regionu. Nabór trwa tylko do 7 czerwca br.

Dzięki środkom z UE po raz kolejny do szkół trafi sprzęt i oprogramowanie do prowadzenia zdalnych lekcji. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający warunków technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych – zaznacza marszałek Adam Struzik– W obecnej sytuacji trudno jest prognozować, czy jesienią nie czeka nas kolejny skok zachorowań i ponowny powrót do trybu zdalnego. Nasza pomoc dla szkół to jednak nie tylko inwestycja w ten system nauczenia, z którym od roku mierzą się uczniowie i nauczyciele. Sprzęt będzie wykorzystywany również wtedy, gdy młodzi ludzie wrócą już do nauki stacjonarnej – dodaje marszałek.

Jak zaznacza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego pandemia była dużym zaskoczeniem, i nikt z nas nie był nią przygotowany. – Okazało się, że wielu uczniów zostało wykluczonych z nauki ze względu na brak odpowiedniego sprzętu czy oprogramowania. Jasne stało się dla nas, że trzeba szybko zareagować i pomóc. Nie mogliśmy przecież zostawić bez wsparcia młodych ludzi, którzy ze względu na brak technicznych możliwości nie mogli uczestniczyć w lekcjach. Uruchomiliśmy więc środki unijne i pomogliśmy w zakupie sprzętu dla 236 szkół. W tym roku pomoc trafi do ok. 130 innych placówek z Mazowsza – dodaje.

130 szkół ze sprzętem o wartości 80 tys. zł każda

Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże. Wsparcie otrzyma ok. 130 placówek, a przewidziana wysokość dofinansowania dla jednej szkoły to co najmniej 80 tys. zł.

O wsparcie w ramach projektu mogą ubiegać się samorządy lokalne, wnioskując o pomoc dla szkoły prowadzącej kształcenie ogólne. Co ważne na dofinansowanie mogą liczyć szkoły, które do tej pory nie otrzymały pomocy w ramach projektu. Wsparcie możne otrzymać tylko jedna szkoła, za wyjątkiem miast na prawach powiatu, tj.: Warszawy, która może otrzymać wsparcie maksymalnie dla sześciu szkół oraz Radomia, Siedlec, Płocka, Ostrołęki, które z kolei mogą otrzymać wsparcie maksymalnie dla trzech szkół.

Wnioski o wsparcie można składać do 7 czerwca 2021 r. Więcej informacji na stronie internetowej www.mazovia.pl. 

REKLAMA
zdjecie 4084
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×